V rozmanitosti je síla demokracie. Ale u letošních voleb potřebujeme být naopak výjimečně jednotní.

Největší chybou části voličů u prezidentské volby se stala skutečnost, že se nechali znechutit negativní kampaní proti Drahošovi (ano, nebyl to žádný zázrak, ale druhá varianta je Zeman. A to snad vidíme všichni, co je zač) a k druhému kolu nedorazili.Shrnuto do postoje: nepostoupil můj kandidát, tak už na to kašlu.Výsledkem je kromě všeho i neotřesitelná pozice trestně stíhaného mafiána v premiérském křesle, s nímž si prezident opovrhující zákony i ústavou, může dělat co chce. A taky to dělá, viz naposled Koudelka.

Kdo prohrává je Česká republika.

Proto sdílím tuto fotku od @petrrossan, my si musíme všichni uvědomit, že nemáme na vybranou a volit eventuálně i menší zlo.Liberální volič TOPky koalici s ODS (a obráceně), středový volič STAN koalici se spíše levicovými Piráty (a obráceně), atd, atd.

se na to volební akt, kvůli výše popsanému nevykašlat. Nejdeme (aspoň tentokrát) volit kombinaci Dušína, Gandhího a Havla, ale jednu ze dvou part, které chtějí dosavadní vládnoucí mafii odstavit od moci.

A jakkoli asi má část voličů jedné koalice, mnoho výhrad ke stranám koalice druhé, pořád jde o dva demokratické subjekty, nikoli o projekt jednoho mafiána (a jeho poskoků), jehož cílem je co nejvíce nás všechny okrást a ještě si za to státem nechat krýt záda.

Letos asi nemáme kam couvat…

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh