Václav Havel, deset let.

✌️ Václava Havla jsem potkal jenom jednou.
Jeho skupina se prodírala tehdy přece jen ještě ne tak zahuštěným centrem Prahy a prezident doprovázel nizozemskou královnu Beatrix s doprovodem a ukazoval jí krásy Starého Města pražského.
✌️ Stalo se tak začátkem 90. let v Celetné ulici, spojující Prašnou bránu a Staroměstské náměstí.
✌️ Byl to hrozně “normální“ a civilní výjev – prezident a jeho hosté kráčí uprostřed davů lidí hlavním městem země, občas se s někým pozdraví a prohodí jednu dvě věty.
✌️ Při pohledu na tento obraz jsem si říkal, že všechno je takhle v nejlepším pořádku a že jeden z důvodů, proč jsem chodil v Listopadu 89 do ulic, je třeba i ten, aby se mohli se svým (a svobodně zvoleným!) prezidentem potkávat na procházkách venku, se samozřejmou možností podat mu ruku a zeptat se ho, jak se mu vede.
✅ I prezident Havel samozřejmě dělal ve funkci nějaké chyby, nicméně prakticky všichni – až na komunisty a neonacisty, jsme byli přesvědčeni, že je vždy veden snahou udělat pro svoji zemi to nejlepší.
Což už se o jeho následovnících říci zdaleka nedá, o čemž ostatně svědčí to, že právě dvě výše zmíněné skupiny společenského dna patří mezi jejich nejvěrnější příznivce…
✅ Netruchlím dnes, ale a ani nepíšu, že tu chybí.
Havel totiž svůj život naplnil vrchovatě a to, jak se máme chovat ve vztahu k vlastnímu státu, společnosti, demokracii a svobodě nadefinoval celkem jasně.
Havel je minulost, tohle je naše doba a je jen na nás, jak se s ní jako výzvou pro naše generace, popereme.
Svět bude takový, jaký si jej uděláme my sami.
Díky pane prezidente, sledujte nás a držte palce.
Zvládneme to. 🇨🇿 ️✌️❤️
Fotky z návštěvy nizozemské královny zde: http://www.video-banka.cz/…/890c8f6…/select-continue/191
Odkaz na NEPOVINNOU podporu příznivců stránky tady: https://www.donio.cz/VisegradskyJezdec 

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh