Velká říjnová demolice

Hotovo!

Koalice SPOLU zvítězila v dnešních volbách, premiérovo ANO porazila o půl procenta a spolu s koalicí Pirátů a STAN berou demokratické strany v novém parlamentu většinu 109 křesel.

Tomu ještě v poledne nevěřil ani ten největší optimista (a nebo naopak pesimista – vyberte si :D)

Myslím, že v největším šoku je sám Andrej Babiš, kterému nestačily na vítězství v mojí zemi ani miliardy, vlastnictví třetiny médií, přízeň prezidenta a jeho týmu, “náklonnost“ dalších médií (TV Prima, Novinky), systémová snaha kompletní dezinfoscény a ani jeho lži, manipulace a krytí zad „podchycenou“ státní správou a ministerstvy.

Stejně tak nejspíš bude v šoku ruská a čínská rezidentura na Hradě, včetně jejího senior managera, pokud ovšem o tom, co se dnes stalo, ví.

Miliardář a mafián Andrej Babiš prohrál parlamentní volby.

Babiš a jeho souputníci přišli o většinu v parlamentu.

Z parlamentu (KONEČNĚ) vypadli komunisti.

Neonacisti a xenofobové se navzájem tak pobili, že skončili výrazně oslabení a až na jednu výjimku, všichni mimo sněmovnu.

Asi nejlepší současný politik Vít Rakušan získal s přehledem nejvíc preferenčních hlasů a to ukazuje, že si opět začínáme cenit kvalitu, namísto mediální šmíry.

Tohle je ohromný příběh Česka, jeho lidí, občanských aktivistů (Milion chvilek!), politiků všech pěti stran obou koalic, že se dokázali spojit a především novinářů, kteří to nevzdali a celých dlouhých nejméně osm let po populistických politicích šli a ukazovali všem, co je to za dobráky.

Speciální dík pak hlavně asi pro ČT, že odolala tomu mega tlaku a pro lidi ze 168 hodin a Reportérů ČT.

To oni každý týden ukazovali (díky dosahu) milionům “apolitických“ lidí, kdo naši zemi spravuje a jakým způsobem.

Doufám, že se politici vítězných stran nerozhádají sami mezi sebou, utvoří funkční vládu a začnou konečně řešit nejpalčivější problémy naší země.

Zástupných kulturních válek už bylo ze všech stran opravdu dost.

A taky neskromně doufám, že jsme dnes povzbudili všechny národy východní Evropy, kde se opět tlačí na vrchol populisti a autokrati a ukázali jsme, že „možnosti tu jsou.“

Slováci, Maďaři, Poláci, Srbové, a další, je to dřina a boj, ale jde to.

Hlavu vzhůru.

(obrázek @uywube)

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh