Viktátor v nejlepší formě.

Začnu odzadu: EU pod českým vedením schválila dohodu o úsporách plynu v zimním období tak, aby přežila eventuální ukončení jeho ruských dodávek.

Hlasovalo se tentokrát poměrem a skončilo to 26 : 1.

Ano, tušíte správně, proti bylo jen Maďarsko, které na Radě reprezentoval ministr Peter Szijjártó – tedy stejný člověk, který se vrátil minulý týden z Moskvy, kde vyjednával o separátních dodávkách plynu.

A zpátky po časové ose:

Orban měl v rumunském Sedmihradsku, kde žije maďarská menšina projev, který už klidně může zapadnout mezi historickými projevy pohlavárů Třetí říše.

„Existuje svět, ve kterém jsou evropské národy smíšené s těmi, kteří přicházejí z mimoevropských zemí. To je svět smíšených ras. Ale existuje náš svět, kde se lidé z Evropy mísí mezi sebou. Takže například v Karpatské kotlině nejsme rasoví míšenci: jsme prostě směs národů žijících v naší evropské vlasti. Jsme ochotni se smísit jeden s druhým, ale nechceme se stát národy smíšené rasy.“

Mluvčí Orbanovy vlády Zoltán Kovacs projev livetweetoval, asi aby byl dojem ještě více absurdní.

V reakci na projev už odstoupila dlouholetá Orbánova poradkyně, socioložka Zsuzsa Hegedüs a kritizovala „hanebný postoj“ a „čistě nacistický text hodný Josepha Goebbelse“, v narážce na šéfa nacistické propagandy.

Nejen to.

Mezinárodní osvětimský výbor v úterý důrazně odsoudil slova maďarského premiéra Viktora Orbána o „nesmíšené maďarské rase“, která pronesl o víkendu v Rumunsku. Výbor uvedl, že je „zděšen“ a vyzval Evropskou unii, aby se distancovala „od takových rasistických náznaků“. Orbána zkritizovala také federace maďarských židovských obcí.

„Projev nacionalistického vůdce je hloupý a nebezpečný a přeživším holokaustu připomíná temné časy jejich vlastního vyloučení a pronásledování,“ zareagoval místopředseda osvětimského výboru Christoph Heubner.

Rumunský ministr zahraničí Bogdan Aurescu odsoudil Orbánovy „nápady“ jako „nepřijatelné“. „Hovořit o rase a etnické čistotě, a to zejména v tak smíšeném regionu, jakým je střední a východní Evropa, je nebezpečné,“ zareagoval na Orbánův projev rumunský eutoposlanec Alin Mitutsa.

🏇 Pravda je taková, že uvnitř EU roste a rychle se etabluje režim, který se zpožděním několika let kopíruje fašistické Rusko.

A stejně jako Putina (přes fosilní zdroje) Evropané sponzorují i Orbanův režim , tentokrát ve formě Unijních dotací a rozvojových fondů.

Orban navíc v probíhající válce Ruska proti západu, stojí zcela zřejmě na straně nepřítele a je tak jeho Trojským koněm v našich zádech.

A v neposlední řadě už začíná budovat jednolitý stát s kultem osobnosti, vždyť poslední preference Fidesz se i přes viditelné ekonomické obtíže, vyšplhaly k 67 %…

Nikde v Evropě (kromě prezidentských systémů a systému reálných dvou stran) nemá nejsilnější strana ani přes 40 % (mimo SD v PORT 42 %), ono to totiž v současném pluralitním systému v demokracii, kde navíc máte svobodu médií (třeba STAN by o tom teď mohli vyprávět) není reálné. Ani Babiš, který kašle na všechna pravidla, s jeho třetinou mediálního trhu, neudělá v demokracii – právě kvůli volnému a svobodnému nakládání s informacemi a otevřené politické soutěži, která v ČR zatím panuje- přes třicet procent…

Orban je prostě nepřítel EU, západu a demokracie. Je to (a minimálně poslední dekádu vždycky byl) fašizoidní autoritář, který se cíleně formátuje na pure fašistu.

Bohužel jeho moc posilovala cíleně i Česká republika a její jednotliví politici.

Viz například:

https://www.facebook.com/repozice/posts/838049363275984

https://www.facebook.com/AndrejBabis/posts/2391610367642260

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/clanek-7-madarsko-evropsky-parlament-cesko-poslanci-poslanecka-snemovna_1810030751_haf

https://archiv.hn.cz/c1-67055500-prestat-se-bavit-s-orbanem-nevim-co-by-se-muselo-stat-abych-to-premierovi-poradil-rika-fialuv-klicovy-muz

A nakonec jako třešnička Tomík Z.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh