Za hlasy v Lupě pomoc Ukrajině

Jak si asi ještě vzpomínáte, v době, kdy se ještě hlasovalo v anketě o Křišťálovou lupu českého internetu (projekt Visegradský jezdec pátý ve své kategorii), psal jsem, že pokud bychom něco vyhráli, rozdělím cenu mezi pomoc potřebným v Česku a pomoc potřebným v Ukrajině.

Nevyhráli jsme sice nic :), ale chci za hlasy vás všech, kteří jste mi ve finálovém pořadí pomohli prodrat se do první poloviny, poděkovat a nějakou finanční pomoc poslat i tak.

Dnes se zapíše ukrajinská část pomoci: doufám, že i s vaším souhlasem pošlu 10 000 korun na projekt Sanitky pro Ukrajinu ❤️

Jeden z článků o tématu říká, že začátkem listopadu hlásila Ukrajina zničení 2000 vozů záchranek. To je samozřejmě číslo, které Ukrajina není schopna sama nahradit a tak se po celé Evropě pořádají sbírky na nákupy a převody sanitek do ukrajinských rukou.

Jsem rád, že se taková (a není sama) pořádá i v České republice 👍

Díky všem! Za hlasy i za podporu!

Odkaz na sbírku, kam půjdou vaše peníze je TADY.

Na snímku jedna z charkovských sanitek na benefiční výstavě v lucemburském Eschi.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh