… a když přišli před nebeskou bránu, byla už pro ně otevřena

Tento příspěvek je věnován všem našim i spojeneckým vojákům, kteří se podíleli na humanitární evakuaci občanů Afghánistánu, speciálně těm, kteří při této operaci zemřeli.

👨‍👧‍👧 Status, že ten kdo zemře při záchraně života druhého člověka je hrdinou, mají patrně všechny národy planety.

👨‍👧‍👧 Proto myslím, že napříč společností budete panovat shoda (z ní vyjměme úzkou ale početnou, skupinku prokremelských dušiček, jejichž názory se prakticky ve všem s islamisty shodují), že vojáci, kteří umírají při evakuaci civilistů z kábulského letiště, takovými hrdiny jsou.

👨‍👧‍👧 Mnoho z vás stránce Visegradský jezdec v pátek oslovila tato fotka, kde příslušnice US Army chovají v prostorech evakuační zóny, maličké afghánské děti.

👨‍👧‍👧 Na snímku stojí, označena křížkem, 23letá seržantka Nicole Gee, příslušnice US Marines. V Kabulu se mj. starala o nejmenší děti, ty které jim podávali zoufalí afghánští rodiče přes plot.

Zemřela při sebevražedném útoku radikálního islamisty u jedné z bran kábulského letiště 26. srpna 2021.

👨‍👧‍👧 Ten den se podařilo teroristům zabít celkem třináct amerických vojáků (a více než 150 domácích), podílejících se na evakuaci desítek tisíc Afghánců, ohrožených na životech Talibanem.

Tady jsou jejich tváře:

👨‍👧‍👧 Jednou se bude na všechny vojáky (i na těch několik našich), kteří se na této evakuační operaci podíleli, vzpomínat jako na ty, kteří zachránili v součtu stovky tisíc, jinak k totalitě a možné smrti, odsouzených lidí, v situaci, kdy sami čelili reálnému riziku smrtících útoků.

👨‍👧‍👧 Všechny Afghánce zcela jistě však naši spojenci evakuovat nestačí a budeme svědky (protože sociální sítě a chytré telefony), mnoha lidských tragédií takřka v přímém přenosu.

Čeští politici se rozhodli, kvůli blížícím se volbám, jinak úspěšnou evakuaci ukončit i přesto, že na letišti prokazatelně ještě lidé, kteří si nutně potřebují a mají vazbu na ČR, jsou.

Podle Spolku Vlčí máky, mělo jít celkem o několik rodin, několik samostatných tlumočníků a několik lidí s českým pasem původem z Afghánistánu.

👨‍👧‍👧 Cesta z poslední mise.

Těla třinácti zabitých amerických vojáků při návratu domů na základnu Delaware

Další oběti útoku sebevražedného atentátníka

👨‍👧‍👧 A na závěr hlas z Česka, poradce premiéra Babiše, arabista Petr Pelikán, jeho kolektivní vina – mentalita národů jako celku.

Patrně jde o skrytou součást volební kampaně premiéra, tato vyjádření však, kromě toho že vypadají jako by vznikala v třicátých letech minulého století, znehodnocují oběti a památku těch, kteří v probíhající operaci položili svoje životy.

Čest jejich památce! 👍⁠ ⚔️ ⁠💔

Zdroj: Insider podcast

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh