Co dělají Finové, když je – 30 °C? Jezdí na kole :)

Počasí momentálně trhá v severní Evropě teplotní rekordy a speciálně ve Finsku se v těchto dnech dostává často i mezi mínus 30 a 40 stupňů Celsia.

Finové to pojali po svém a začali na sociálních sítích sdílet svoje cyklistické výlety a cesty do práce.

Když jsem ještě závodil na kole, výjimečně jsem jel v mínus deseti, ale to už opravdu byla velká zima a třeba pití v té době (cca rok 2000) prakticky nešlo uchránit před mrazem.

Stejně se jejich fotkami a videi tady z tepla dnešního Česka a od rozpálených krbovek kochám, baví mě a všichni mají můj respekt 🙂

Část vám jich tady ukážu, jako protiklad k jinak vážnějším příspěvkům na stránce.

Oulu. Můžete se podívat na mapě, kde to až (severně) je 🙂
Počítadlo vstupu na most Pikasaari v Oulu 2 ledna, teplota -32 stupňů. První údaj na bílém je denní, údaj dole je od začátku roku, tedy v tomto případě za dva dny.

Možná někde tady je jeden z detailů, proč nakonec Stalina dobývání Finska za IIWW přestalo bavit, otočil se jinam a šel cestou menšího odporu 🙂

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh