Historii nepřelžeš

  1. máj v Moskvě roku 1941: stalinovci spolu s nacisty

Putinův režim a jím vyráběná propaganda se snaží přisvojit si historickou aureolu bojovníka proti nacismu, kterým měl být Stalinův SSSR (ten zavraždil desítky miliónů lidí), k němuž se Putinův režim nyní už otevřeně hlásí.

Historická – a Rusy popíraná realita – je však opačná. Tento předchůdce současného Ruska, Stalinův Sovětský svaz byl Hitlerovým intenzivním spojencem a ještě dlouho i v době, kdy nacisté napadli většinu Evropy a vyvražďovali lidi napříč všemi okupovanými státy.

Sovětský svaz byl spojencem Německa až do vlastního přepadení, tedy do kobce června 1941. Spolu si dokonce rozdělili část východní Evropy a spolu napadli v září 1939 Polsko.

Na videu níže První máj v Moskvě roku 1941 a „velkolepá“ oslavná vojenská přehlídka. Vojáci Sovětského svazu, spolu s vojáky nacistického Německa. A pod dohledem samotného Stalina, který vojáky obou armád zdraví.

V tu dobu už Hitler okupoval Československo, napadl Polsko (spolu se Stalinem), Belgii, Nizozemsko, Lucembursko, Francii, Dánsko, Norsko, Jugoslávii a Řecko.

Stalin zase napadl Finsko, později Lotyšsko a Polsko, okupoval zbylé Baltské státy a Besarábii a Bukovinu

A vlastně je to tak v pořádku.

Protože bez ohledu na to, co do světa hlásá ruská propaganda a její užiteční idioti napříč Evropu, se Putinův režim ve stále více aspektech ztotožňuje, jak ze Stalinovou vražednou mašinérii, tak i s Hitlerovským nacistickým Německem.

V rétorice nepřátelé, v reálu ale dvojčata.

Mordor.

Úvodní foto: setkání nacistických a sovětských vojáků v Polsku (Brest) v září 1939 …

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh