Jsem zděšena! Udavač StB pro udavače pro StB.

Patrně se už většina z vás setkala s účtem „Jsem zděšena!“, který se vyskytuje na několika sociálních sítích a vyznačuje se jednak systémovou adorací Andreje Babiše a jeho zaměstnanců a za druhé systémovou a faulující argumentací současné vlády a především naší geopolitické orientace (teda na západ a členství v euroatlantických strukturách).

Za účtem však nestojí nějaká obyčejná žena, která má jen odlišné názory na politiku současné vlády, ale účet spravuje a vede Babišův spolupracovník a spolupracovník StB (krycí jméno Marek), za komunistů pracující v podniku zahraničního obchodu Technoexport, kremlobot Petr Markvart.

Ten je jinak provařený obchodník se zbraněmi se silnými vazbami na Putinovské Rusko, jehož filozofii v českých podmínkách dlouhodobě usilovně brání.

Protože se řada z vás pohybuje i na twitteru, je třeba říci že tam šíří svoje posty i pod nickem Peťulína Markvartová, viz obrázek. ⬇️

Takto se například pan Markvart prezentoval před několika lety na proruských a dezinformačních Parlamentních listech. ⬇️

Markvart se snažil ve prospěch Andreje Babiše ovlivňovat například i prezidentskou a jako správný udavač StB to udělal s podvrhem. Přičemž falešnou fotomontáž sdíleli i politici ANO s velkým dosahem, včetně například Radka Vondráčka. Ostatně, výtvory účtu „Jsem zděšena“ sdílí poslanci ANO celkem často a rutinně ⬇️

Naštěstí se i přes tyto StBácké praktiky a snahu ještě voličům Babiše na poslední chvíli polidštit, tento člověk prezidentem nestal. A nejen to – prohrál drtivě.

Každopádně, až na vás zasde odněkud ze zákoutí sociálních sítí vykoukne příspěvek stránky Jsem zděšena!, nebo z profilu Peťulína Markvartová, máme jistotu, že jde o službičku jednoho udavače StB a kremlobota druhému.

Stejně tak máte argumentář, až se budou informacemi z těchto profilů zaštiťovat další uživatelé sociálních sítí, byť třeba v dobré víře, že sdílí jen postřehy nějaké informované mladé slečny.

Je to stejný fake, jakým byla celá doba, kdy lidé jako Markvart a Babiš rozhodovali o našich životech a jakým je ostatně i celá současná Babišova politika..

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh