Sedmilháři

👉⁠ Zjednodušeně: rádoby zpravodajská stanice CNN Prima (Zachova Zemanovize) načetla čísla z webu Demagog.cz ohledně pravdomluvnosti lídrů parlamentních stran.

👉⁠ A “překvapivě“ zjistila, že nejvíc lžou Okamura (SPD), Babiš (ANO) a Filip (KSČ).

👉⁠ ⁠ Tihle tři spolu podle současných preferencí mohou klidně po volbách Česku vládnout (ať už oficiálně, nebo neformálně jako dosud), jen Hamáčkův červený svetr třeba nahradí Šlachtova kompromitující data na všechny okolo.

👉⁠ K této prolhané svaté trojici můžeme směle přiřadit i čtvrtou silovou figuru (a možná nejprohnanější), pana prezidenta Zemana.

👉⁠ U něj ani není třeba zkoumat jeho výroky ohledně pravdomluvnosti, myslím, že k hodnocení postačí vědět, že je devětkrát soudně uznaným lhářem. (Článek, plus Peroutka a Šarapatka).

Jinak řečeno, jde o patrně soudem nejvícekrát za lháře označenou osobu z celé země.

👉⁠ Ona je to totiž frajeřina přijít ke správě země v době, kdy má snad nejvyšší růst HDP v Evropě a hrát si zemí svoje tu hybridní, tu xenofobní, tu mafiánské hry a říkat lidem, ať se hlavně nestarají o věci veřejné, že zařídíte všem klid na práci, do každé rodiny kilo lithia a Chorvatsko bez testů.

👉⁠ Ovšem v časech, kdy tu stejnou zemi přejel Covid, její ekonomika je v krizi, nejsou peníze na důchody, na zdravotnictví, HDP je několik procent v propadu a země se rychle začíná zadlužovat, by této partičce svěřil zemi pouze sebevrah.

A přesto se to možná stane.

👉⁠ Jenže žádná země jako perpetum mobile na volební omyly za něž se neplatí, neexistuje.

👉 Zkusme prosím ještě všichni do voleb rozjet malé osobní kampaně a mluvit s lidmi o tom, co se na nás neodbytně řítí. Jsme v situaci, že každý hlas může být důležitý.

👉 Nenechme naši budoucnost sedmilhářům dobrovolně.

Díky 🇨🇿⁠

(Grafika Reflex.cz)

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh