Abeceda okupace pro ruské kolaboranty

Než příspěvek @Pametnaroda a @DarPutinovi představím, podotýkám, že není ani tak určen pro patolízaly Vladimira Putina, (kteří by ale v Rusku nežili ani za nic), ale pro ty ostatní, k jejímž uším se lži submisivních kremlobotů dostanou.

Aby viděli, jak trapné je jejich ohýbání historických faktů.

🎯 „Každý rok, a speciálně od začátku Ruské invaze na Ukrajinu, se hlavně na sociálních sítích objevují různé lži a manipulace ohledně agresivní invaze do Československa z rozkazu Moskvy v roce 1968. Ty nejrozšířenější jsme se rozhodli pro vás s @DarPutinovi a @Pametnaroda rozkrýt.

SEDM NEJVĚTŠÍCH MÝTŮ / LŽÍ O SRPNU 1968 V ČESKOSLOVENSKU

🎯 1️⃣. „V ČSSR DOCHÁZELO KE KONTRAREVOLUCI, K NEZÁKONNÉMU POKUSU O ZMĚNU ÚSTAVNÍHO POŘÁDKU!“

❌ NEPRAVDA

🎯 2️⃣. „„JEDNOTKY STÁTŮ VARŠAVSKÉ SMLOUVY PRIŠLY NA ŽÁDOST LEGITIMNÍCH PŘEDSTAVITELŮ ČSSR!“

❌ NEPRAVDA

🎯 3️⃣. „LIDÉ PŘÍCHOD VOJSK STÁTŮ VARŠAVSKÉ SMLOUVY VÍTALI.“

❌ NEPRAVDA

🎯 4. „ZA INVAZI V ROCE 1968 MOHOU UKRAJINCI!“

❌ NEPRAVDA

🎯 5️⃣. „SOUČASNÉ RUSKO SE ZA INVAZI OMLUVILO A DISTANCUJE SE OD NÍ.“

❌ NEPRAVDA

🎯 6️⃣. „DNES JSOU TAKÉ NA ÚZEMÍ ČESKÉ REPUBLIKY ROZMÍSTĚNA CIZÍ VOJSKA.“

❌ NEPRAVDA

🎯 7️⃣. „POMĚRY V ČESKOSLOVENSKU SE V 70. LETECH STABILIZOVALY A POKRAČOVAL NORMÁLNÍ ROZVOJ.“

❌ NEPRAVDA

🎯 Líbí se vám naše činnost a chcete také podpořit pomoc Ukrajině? Prosím pošlete nám příspěvek na tento transparentní účet 2801169198/2010 Děkujeme!

Zdroje k příspěvkům výše: Článek Ministerstva zahraničí Slovenské republiky ze srpna 2022, televizní pořad Historie.cs ze srpna 2015, článek iDnes z 20. srpna 2015, reportáž ČT24 ze dne 27. 8. 2018, článek http://Aktuálně.cz ze dne 14. 4. 2019, článek Seznam Médium 11. 5.2023, článek a rozhovor Českého rozhlasu ze dne 26.8.2018, článek http://Aktuálně.cz ze dne 13. 6. 2019 a článek ČRo ze dne 2.3.2006.

🏇 Největší ranou pro obyvatele tehdejšího Československa nebyla samotná okupace, ale postupná kolaborace politiků, následována části umělecké scény, elit, ale i obyčejných dělnických kádrů.

Po okupaci se totiž KSČ zbavovala statisíců lidí, kteří buď před srpnem 1968 otevřeně vystupovali ve prospěch společenských reforem, nebo po přepadaní veřejně dávali najevo svůj nesouhlas s tím, aby společnost přijala názor, že o nešlo o okupaci, ale mezinárodní pomoc a (světě div se) osvobození od nacismu. Viz například scren níže ….

I proto, s tím co víme o ruském vraždění v Ukrajině a o stupňujících se hybridních útocích na naši zemi (Vrbětice, kybernetické útoky, dezinformační válka, vyhrožováním jadernými údery) je naprosto nepřijatelné, aby se ministři demokratické vlády opakovaně stýkali s ruskými vlivovými osobami.

Tím spíše, když titíž lidé blokují boj s dezinformačním ekosystémem a podrývají tak obranyschopnost země, kterou od nás dostali mandát spravovat.

Tohle všechno, co viditě na záběru, symbolizuje dnes Martin Nejedlý (Ale taky jeho loutka Zeman, Klaus, SPD, KSČ, @volimtrikoloru ,@parlamentky_cz , Rajchl, atd)

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh