Co se nevešlo

Opět po nějakém čase výběr několika informací, které se na stránku Visegradský jezdec nevešly a které doplňují aktuální dění.

Začneme zlehka, byť už v podstatě klasicky.

Vládě se na domácím poli skutečně příliš nedaří. Ovšem momentálně opoziční garnitura, která má ambice ji vystřídat, rozhodně nepůsobí erudovaným dojmem prakticky v žádné oblasti.

Vtipně až trapně působí i různé Babišovy odkazy na osobnosti naší kulturní sféry, tím spíše, když je známo, že pan Babiš je v podstatě kulturní analfabet.

Tady zase velebí zemřelého Milana Kunderu, ačkoli se vzápětí přiznává, že žádnou jeho knihu ještě nečetl.

Dál. Proč se přehnaně bát Ruska? Před rokem tvrdil Medvěděv, že pokud Ukrajina někdy zaútočí na Krym, tak „je tam všechny čeká soudný den“. No, poslední velký sklad na Krymu vyletěl do vzduchu dnes, den po útoku na Kerčský most …

Přesně před devíti lety sestřelil BUK ruské armády civilní letadlo. Už tehdy ukázal Putin, že si z mezinárodního společenství nic nedělá a politici, kteří na jeho expanzionismus nereagovali včas a s důrazem, by si měli pouštět tyto záběry minimálně při každém výročí.

Na snímku návrat nizozemský obětí sestřelu do vlasti.

Bratři v (ruském) triku. Pátá kolona je v Česku je v čase války velmi aktivní, čemuž samozřejmě přispívá, neexistující aktivita státu proti dezinformačnímu systému.

Nikdy nic nemůže ospravedlnit vraždy, znásilňování a únosy desítek tisíc civilistů. Což samozřejmě neznamená, že se o to kremloboti nebudou snažit.

V Izraeli se už přes půl roku schází ve vybraných dnech tamní občané, aby vyjádřili odpor vůči současné extrémistické vládě a jejímu pokusu demontovat právní stát v zemi. Asi tuším, proč to v Česku není velké téma, o to víc o něm budu informovat. Jako například TADY.

Charkov. Město hrdina. Už dvakrát osvobozené od nacismu a přesto stále těžce zkoušené.

Před časem jsem zde sdílel video, na němž ukrajinský frontový záchranář stoupne na minu. Viz níže (obrázky +18.) Podařilo se mi zahlédnout, že tento voják žije, bohužel přišel o část dolní končetiny. Cena, kterou Ukrajinci platí za bezpečí západu je obrovská. Viz foto pod videem.

Více tady.

Dál. Trailer k dokumentu Dvacet dní v Mariupolu. Tuším hodně silný dokument, zachycující boje o toto přístavní město.

Dan Prokop nás zase trochu pošimrává domácí realitou. V posledních dnech mě nejvíce zaujalo vmezeření 50 miliard z peněz z Evropského modernizačního fondu do rozpočtu a tak ho uměle o toto číslo vylepšit.

Tohle kouzlení s čísly je v reálu absolutně k ničemu a čím více podobných chyb vláda nadělá, tím více bude v příštích volbách potrestána.

A protože to samozřejmě nechceme, tak tyto kroky nás i naši zemi poškozují, víc než tvrdé, ale efektivní, reformy.

Kazetová munice. Ukrajina je kritizována, aniž ji ještě užila, navíc má k jejímu použití spoustu omezení. Zatímco Rusové ji v klidu vrhají na civilní cíle po celou válku …

Sankce proti všem, kteří jsou zodpovědni za rozpoutání války jsou zatím stále děravé a je tomu tak i v České republice, viz příspěvek a dvě videa v něm. (druhé v odpovědích)

Na závěr jeden prázdninový tip: Na soutoku řek Moravy a Dunaje u bratislavského Devína se nachází památník všem lidem, kteří se neúspěšně pokusili překonat Železnou oponu a zaplatili za to životem. .

Symbolický název Brána slobody, jako pocta těm, pro něž se stal život ve svobodě nedostižnou metou, na nějž vsadili tu nejvyšší cenu.

Na závěr přeji všem příjemný prázdninový čas, zajímavé zážitky z cest a šťastný návrat.

Dění doma i ve světě pro vás budu dál sledovat i o prázdninách, s díky, že obsah stránky šíříte i podporujete.

Budoucnost si tvoříme sami.

Díky.

(Úvodní grafika odkazuje na spekulace o používání dvojníků při vystupování Vladimira Vladimiroviče na veřejnosti).

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh