Den, kdy se Ruskou stalo teroristou pro celý západ

V roce 2014 nebyla situace v Ukrajině mnohým politikům a vládám úplně zřejmá. Možná šlo nejen o to, co nebyli schopni vidět, ale i to zda to vůbec vidět chtěli.

Levné fosilní zdroje byly lákavější, než konflikt s Ruskem kvůli zemi, jak si tehdy mnozí mysleli, prostě spadá do jeho sféry vlivu.

A dokonce i nějaký čas po 16. červenci 2014 tomu nebylo jinak. Ten bylo nad okupovanou částí Ukrajiny sestřeleno civilní letadlo mířící z Amsterodamu do malajského Kuala Lumpur.

Pokud ale nepočítáme očividné ruské kolaboranty (Zeman, Kneissl, Salvini, Le Pen např.) situace se začala měnit s tím, jak se na světlo a do mediální dostávaly důkazy o tom, že civilní letadlo s třemi sty lidmi na palubě sestřelilo Rusko, jehož vojáci měli za to, že střílí na ukrajinský Antonov.

Na základě nezpochybnitelných důkazů dospěl mezinárodní společný vyšetřovací tým 13. října 2015 dospěl k závěru, že let Malaysia Airlines 17 byl sestřelen raketou odpálenou z protiletadlového systému 9K37 Buk. Protiletadlový raketový systém BUK, dopravený v den sestřelu z Ruska, patřil 53. protiletadlové raketové brigádě armády Ruské federace z města Kursk. Podle zprávy komise došlo k odpálení rakety na území ovládaném proruskými separatisty. Použitý komplet byl poté odvezen zpět do Ruska.

Jaroslav Kubera, budoucí populární předseda Senátu takhle mluvil rok po sestřelu v rozhovoru pro proruskou dezinfo platformu Parlamentní listy.

Rusové, kterým tehdy ještě vadilo, aby byli s tragédií spojováni, ostatně ještě se ani nehlásili k tomu, že dění na Krymu a Donbasu přímo ovlivňují, natožpak řídí, tradičně vypustili – tak jak velí princip dezinformační války – několik verzí příběhu sestřelení najednou.

Aby příjemci zůstali zmateni a nevěřili nikomu, protože sami budou cítit, že pravdivá je jen jedna a přitom se jich médii a sociálními sítěmi valí několik.

Tady je malá ukázka několika z nich:

Ruské propagandistické TV zprávu nejprve ohlásily jako sestřelení nepřátelského letadla, ostatně se o tom mluví i zde v rozhovoru mezi dvěma ruskými vojáky, krátce po samotném sestřelu.

Níže je screen příspěvku na sociálních sítích Igora Strelkova, Rusa, který vedl separatistické oddíly v Donbasu. V něm se chlubí, že že se separatistům povedlo sestřelit letadlo…Píše v něm: „V prostoru Toreza jsme sestřelili letoun AN-26. Varovali jsme, aby nelétali na „našem nebi“. Dále píše, že sestřel nezasáhl obydlené oblasti a nejsou civilní oběti na životech…

Samotný dopad provázely nechutné scény, kdy na místo dorazivší ruští žoldáci rabovali mezi torzy těl zemřelých.

Dezinformační válka v jedné tabulce. Myslím, že s různými verzemi ruské propagandy se setkal snad každý.

Rusko je teroristický stát a nezasluhuje sebemenší shovívavost. Každý, kdo spekuluje o vyjednání míru s touto říší zla, v tuto chvíli pouze hraje – ať už úmyslně, nebo nevědomky, podle Putinových not.

Naším úkolem je izolovat pátou kolonu tady u nás doma a ukazovat, kdo jsou a co dělají.

A tlačit politiky, aby se konečně začali chovat podle toho, co sami říkají, totiž, že Rusko je náš nepřítel, který proti nám vede kybernetickou a dezinformační válku.

Pokrytectví už bylo dost.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh