Kolektivní vina jako ozvěna temné minulosti

Navazuji na nedávný příspěvek o tom, kolik ukrajinských uprchlíků již v ČR pracuje a přispívá tak do systému (daně a odvody).

Nyní ke kriminalitě cizinců s odkazem na tu „ukrajinskou“.

Cizinci (tedy ani Ukrajinci) počty trestných činů v ČR nikterak významně nezvyšují. Počty spáchaných činů jsou dokonce nižší než jejich zastoupení v populaci.

Tedy pořád páchají méně trestných činů, než by odpovídalo jejich zastoupení ve společnosti. A zejména těch závažných.

Zdroj na všechna čísla ZDE.

A konkrétně?

Zatímco v letech 2019 u nás žilo asi 6 % cizinců, kteří byli zodpovědní za 8,2 % trestných činů, letos se počty cizinců žijících v Česku pohybují mezi 10 až 11 % a kriminalita z jejich strany činí 11,5 % ze všech trestných činů.

Z celkové české populace činí Ukrajinci přes 5 %, kriminalita z jejich strany se pohybuje kolem 4 % ze všech trestných činů.

Jednoduše, půlmiliónová populace prostě bude mít nějaký podíl na trestné činnosti vždy, platilo by to i v případě podobné situace u Čechů. Ukrajinská kriminalita je však ještě pod průměrem celku.

Jistě k tomu přispívá i složení uprchlické vlny, kde většinu tvoří ženy s dětmi.

A co my?

Ministerstvo zahraničí naposledy udávalo, že v zahraničích oficiálně dlí ve vězení cca 1000 Čechů, s tím, že počet bude podstatně vyšší, protože v jeho statistikách se objevují jen ti, kteří požádají na zastupitelství v daných zemích o pomoc.

Pro kremloboty a xenofoby tu mám jeden screen z roku 2008. Ne, opravdu se jako ekonomičtí migranti nechováme v cizině jinak než ostatní. ⬇️

Ale proti „Čecháčkům“ kteří zase vytahují z kufru po strejdovi Ádovi kolektivní vinu, je potřeba informační protiofenzivy, s níž doufám pomůžete i vy ❤️

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh