Noc plná překvapení.

V noci na dnešek podnikla ukrajinská armáda vůbec nejrozsáhlejší útok ze vzduchu na ruské území od začátku války.

Noční požáry vypukly a výbuchy se ozvaly hned v šesti regionech najednou.

Ukrajinci zasáhli letiště u města Pskov, dále v okolí měst Orlov, Brjansk, Rjazaň, Kalugy a Moskvy.

Zároveň se Ukrajinci v poslední době úspěšně tlačí na jih od Robotyne, směrem na Tokmak a Melitopol.

Ruská státní média i blogeři na sociálních sítích krátce po půlnoci SEČ potvrdili dronový útok na letiště u města Pskov, které je vzdáleno bezmála 800 kilometrů od rusko-ukrajinské hranice, nedaleko hranic s Estonskem.

Doplním, že sami Rusové ke čtyřem IL-76 oznámili ještě zničení jednoho letounu Tu-22.
Jiné záběry z pskovského letiště

Ohníčky v Brjansku:

Dnešní noc u Rjazaňě:

A Rusové se divili i pod Orlovem:

Na závěr ještě jeden z útoků mezinárodní legie na ruské pozice. Je to peklo, v němž se v současnosti ukrajinská strana snaží přikládat pod kotel.

Bude zajímavé sledovat – a ty kanály existují – jak se Rusům bude líbit fakt, že se válka už napořád přesouvá i na jejich území. Myslím, že nikdo z nich nepočítal, že třídenní speciální vojenská operace bude mít takový průběh, že jim za 550 dní od jejího začátku začnou nad hlavami proudit ukrajinské drony a likvidovat tamní vojenskou infrastrukturu.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh