Pestrý týden Andreje Babiše

Tento týden nebyly Andreji Babišovi hvězdy nakloněny:

A. Dál platí, že Andrej Babiš byl placeným udavačem STB (žaloval špatnou stranu)

B. Babiš se musí omluvit za slovní útoky a pomluvy Miroslavu Kalouskovi

C. Soud zrušil osvobozující verdikt v kauze Čapí hnízdo

Protože Babiš má personálně obsazené zákulisí, nejspíš už o chystaných verdiktech věděl a proto v posledním týdnu několikrát zmínil termín „nová totalita.“

Dobré vědět a pamatovat si, že pokud mu rozsudek nezávislého soudu nekonvenuje, označí jej v klidu jako totalitní.

To je samozřejmě pro vnímání demokracie a jejich mechanismů velmi nebezpečné.

Andrej Babiš 9.1. 2023, když padl původní osvobozující rozsudek v kauze Čapí hnízdo: „Jsem velmi rád, že máme nezávislou justici.”
Andrej Babiš 15.9.2023, kdy soud tento verdikt zrušil: „Asi dělám chybu, že pomluvy na mě nežaluju, když vidím, jak soudy rozhodují.”

Pro přehled seznam rozsudků, kdy se Andrej Babiš musel omlouvat za svoje lži a pomluvy:

✅ Babiš se musí omluvit Kalouskovi

✅ Babiš se musel omluvit novinářce Holcové

✅ Babiš se musel omluvit senátorovi Wagentknechtovi za označení udavač

✅ Babiš se musel omluvit za lži, že demonstranti proti jeho vládě byli zaplace

✅ Babiš se navíc sám už veřejně omluvil pirátce Richterové, europoslancům Zdechovskému a Peksovi a členům vietnamské komunity v ČR. Všechny tyto lidi veřejně nepravdivě osočil či napadl takovým způsobem, že se sám později začal obávat, zda mu to u voličů neuškodí.

Vystoupení Andreje Babiše v poslanecké sněmovně, které vyústilo ve včerejší rozsudek o omluvě Miroslavu Kalouskovi. Tato úroveň politických debat se mi hnusí a nemá ve sněmovně co dělat. Politici nejsou placeni z našich daní, aby veřejně exhibovali tímto způsobem.

🏇 Lživé či sprosté útoky politiků na kohokoliv jiného jim nemůžeme promíjet. Oni jsou reprezentanty české společnosti a jsou jedněmi z těch, kteří tzv. nastavují laťku. K tomu, aby každý z nich dělal práci pro naši zemi, takové způsoby vůbec nejsou třeba.

Do značné míry jde o náhradní obezličku za to, že se nemohou prezentovat takovými výsledky, aby uspěli ve volbách i bez těchto lží, pomluv a dehonestací.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh