Pohled do zrcadla

Pokud platí teze, že nerozhodnost západu, stejně jako tlačení káry ruské dezinformační válce, bylo jednou z hlavních pobídek pro Putina k totální invazi na Ukrajinu – a tedy ke všem hrůzám s tímto aktem spojeným – pak je potřeba říci, že politici zemí Visegradské IV. a bohužel, speciálně i z České republiky, nezůstávali za svými západními protějšky v ničem pozadu.

Je to zrcadlo, které by si každá společnost měla umět nastavit.

Vysvětlení: Někdo může namítnout, že tehdy k vyloučení Ruska od systému SWIFT stejně nedošlo – a bude mít pravdu. Jenže se tak nestalo právě proto, že takových vlád, s postojem podobným té české, bylo v EU hned několik …

🏇 Vlastně je tato záležitost podmiňující celou současnou válku, ale taky z ní vyplývající ekonomickou krizi u nás (ceny energií) i třeba následnou ve světě, týkající se blokády vývozu ukrajinských obilovin a kukuřice do chudých zemí třetího světa.

Je téměř jistě, že kdyby se před deseti lety (a možná už při napadení Gruzie) západ zachoval tak rozhodně jako dnes, Putin by rozhodně k totální invazi na Ukrajinu nezavelel.

A dost možná, že by ani nebyl u moci.

Byla to chyba, kterou musíme společně napravit. Voliči i politici.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh