Rajchl šlape vodu

Rajchl šlape vodu.

Text, který se aktuální situaci v jeho hnutí věnuje, je podrobnějším rozborem, já to shrnu stručně a trochu z jiného pohledu

1️⃣. Rajchl je komerční nácek, stejně jako Okamura. Tedy tomu co říká nevěří, jen stimuluje vybranou cílovku. Směřuje na dvě mety: A. Peníze B. Moc

Všimněte si, že nechce vystupovat z EU, navzdory všemu co hlásá. To na první pohled nedává smysl, ledaže by se nerozhodl kandidovat do EP 🙂

2️⃣. Aby našel nějaký volný elektorát, musel být velmi radikální

3️⃣. To jej zároveň limituje, protože opakovaně není schopen splnit nic z toho, co svým ovečkám slibuje

4️⃣. Ještě mnohem víc jej ale limituje proruskost členů jeho grupy i proruskost lidí, kteří chodí na jeho demonstrace. To jej izoluje zcela přesvědčivě od většiny populace – jakkoli jsou jeho příznivci aktivní na sociálních sítích a podporuje ho i dezinfosystém

5️⃣. V tomhle měl Jindra naštěstí smůlu. Opřel se o influencery, dezinfo a ezoscénu z Covidu, ty však téměř všichni pod vlivem ruské propagandy (která ve shodě s nimi ukázala jak se mainstream mýlí!!!!!) přechází ve válce na ruskou stranu a šíří ruské narativy.

6️⃣. Další věc, pro kterou nemůže Rajchl nabírat příznivce mezi neradikály a dezinfem nezmanipulovanými jedinci, jsou jeho „předpovědi“, ať už jde o A. Zelenskyj pochopil, západ ho v tom nechal samotného, západ všechno prohrál, B. benzín a chleba budou za stovku (ropa), C. bez ruského plynu nemáme šanci přežít zimu = násilné bouře směřující ke svržení vlády, až třeba po D. legendární při s Danou Drábovou, kde tvrdil, že JE budou půl roku stát, pže nemají ruské náhradní díly…

Každý normální člověk, který se k těmto informacím dostane – a nejlépe opakovaně (náš úkol), rychle pochopí, že Rajchl je sebestředný kašpar, za jehož sebejistou pózou je pouze otřepaně „prázdné sudy nejvíc duní“.

Stejně amatérsky a (prorusky) působí i zbývající ansámbl Rajchlova cirkusu.

7️⃣. Všechna tato hnutí mají společného jmenovatele: jim nejde o zlepšení situace v ČR, ať už pro ně znamená něco zcela odlišného, než si představuje většina lidí, ale o osobní prospěch. A to je spolehlivý důvod, proč se vždycky, když začnou mít šanci na volební úspěchy, začnou rozpadat. Fíra se nechce s nikým dělit. Ani o příslib úspěchu, ani o příslib peněz.

Je ti další v pořadí jej právě jen proto podporují, že až budou u lizu, on se s nimi férově rozdělí. Ostatně Nielsenovi Rusáčci to Rajchlových Rusáčcích řekli jasně: přestali jsme mít vliv na chod strany a rozhodnutí se dělala bez nás. A odešli.

Jeden z klíčových momentů jedné z klíčových tiských konferencí. Abychom nezapomněli, že náhrada za současnou vládu, kromě toho, že je proruská, je ještě nesrovnatelně horší …

Jindra se prostě – při vidině politického úspěchu – začal izolovat a hodlal slíznout smetanu sám, přičemž všechny ostatní frakce (nebo jak ty proruské buňky nazvat), by mu posloužily pouze jako výtah k moci.

🏇 Do evropských voleb zbývá ještě 10 měsíců, myslím si, že Rajchl svou snahu nezabalí. Zhatit mu to ale můžeme my všichni.

Za prvé ukazovat, co je zač, ostatním a příští červen dorazit k urnám v co největším počtu. Jediné, v čem tkví Rajchlovy naděje, je totiž obvyklá malá účast.

Jeho dezinformacemi vybzíkaní a emočně naspeedovaní podporovatelé přijdou všichni. A i když dosahují maximálně 2 %, při nízké účasti by to mohlo Rajchlovi vynést to vzývané křeslo v EP a nějakých 200 000 měsíčně, plus vysokou doživotní rentu.

Je to na nás.

(Úvodní obrázek z loňské demonstrace z YouTube kanálu Debatní deník. Odkaz ZDE)

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh