Ruský kolaborant Bystroň nasvítil i naši pátou kolonu

Na úvod: česká kontrarozvědná služba BIS sledovala, kterým vlivovým osobám (kolaborantům) jdou přes Česko peníze od ruského totalitního režimu, který (mimo vraždění v Ukrajině) opakovaně slibuje, že později zaútočí i na nás.

Mimo jiné zdokumentovala německého poslance AfD s českými kořeny Petra Bystroně.

AfD je mimochodem strana, u níž už se prokázalo, že ji Rusové řídí a platí (viz obrázek a odkaz) a německá rozvědka ji sleduje jakožto extrémistickou.

Odposlech, na němž Bystroň pv Praze řebírá peníze od ruského agenta Arťoma Marčevského, pustila BISka mimo jiné i sněmovní Stálé komisi Poslanecké sněmovny pro kontrolu činnosti BIS.

BIS německé straně předala navíc i jméno dalšího německého politika, jeho placenou kolaboraci odhalila.

S ruským placeným kolaborantem Bystroněm udržovala intenzivní kontakt i naše pátá kolona, opečovávala si toto spojení a dávala jej veřejně na odiv.

I kdyby pro nic jiného, už proto jsou všichni tito lidé pro Českou republiku bezpečnostním rizikem.

A měli bychom konečně opustit mantru, že jejich programová proruskost je pouhým odlišným názorem. To by se nám totiž v budoucnu, v době většího tlaku ruské federace, nemuselo vyplatit.

Jak ostatně poznamenal bývalý ukrajinský velvyslanec v ČR Perebyinys. Ukrajina už má s těmito lidmi v popisované situaci reálné zkušenosti …

A nyní se už pojďme podívat, pro koho byl Petr Bystroň v ČR důležitou figurou.

Myslím, že vás to nepřekvapí, ale jsem přesvědčen, že je důležité o tom vědět …

Na úvod jedna podstatná věc: Bystroň a přední protagonista dezinformační války Steve Bannon. ⬇️

Více jsem o něm psal nedávno ZDE.

Když je řeč o skutečných ruských kolaborantech, samozřejmě nesmí chybět propojení s Milošem Zemanem a jeho okolím … ⬇️

Pak je rtu samozřejmě taky druhý bývalý český prezident (ne, Rusko vůbec nemá vliv na naši politickou scénu), případně lidé z jeho Institutu (pro změnu peníze PPF) ⬇️

Bystroň byl pozván i na Klausovy narozeniny … ⬇️

Petr Macinka z Institutu Václava Klause, v současnosti upíchnut ve straně „Motoristé sobě“… ⬇️

Ten ostatně zlehčuje nebezpečí ruských hybridních operací proti naší zemi dlouhodobě ⬇️

… samozřejmě Klaus junior chybět nesmí … ⬇️

Další linkou po bývalých prezidentech je současná hnědorudá koalice SPD – Trikolóra. Bystroň byl dokonce řečníkem na sjezdu jedné z těchto stran a s oběma pak má čilé styky.

Doufejme, že ne obchodní. ⬇️

Nesmíme zapomenout ani českou prokremelskou a dezinformační scénu. Ta Bystroně a jeho názory rovněž usilovně tlačila do veřejného prostoru ⬇️

…. a samozřejmě i soudem jako dezinformační označené Parlamentní listy (viz 1. obrázek), jeden z hlavních rozcestníků ruské propagandy u nás ⬇️

🏇 Brázda, kterou ruskými penězi dotovaný politik za pomocí ruských kolaborantů a dezinformační scény vyoral, není zrovna malá.

Na druhou stranu nám alespoň pomáhá na jednom konkrétním příkladu ukázat, že ruské vlivové působení zde opravdu existuje a snaha o jeho protlak do společnosti je opravdu intenzivní.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh