Tichá bolest

Vzpomínky na tři roky ruského vraždění v Ukrajině v obrázcích.

A mimochodem, jsou taky tři roky vyhrožování, že se o to chtějí pokusit i u nás.

Pro koho jde o fantazii, ať se vrátí o tři roky zpět a znovu si přečte, co a jak udělali ruští agenti ve Vrběticích.

Přepadení Ukrajiny v běhu času

„The fight is here, I need ammunition, not a ride.“ (Tady se bojuje. Nepotřebuju odvoz, ale munici). To vzkázal ukrajinský prezident Volodymir Zelenský na nabídku USA na jeho evakuaci a tím určil ráz úvodní fáze války. Ukrajina se Rusům postavila s maximálním odhodláním a odvahou a dokázala útok zastavit.

Zelenský se stal pro politiky západního světa morálním imperativem. Ti lepší z nich pochopili, že právě tohle od nich jejich vlastní země v ohrožení čeká. Ti horší a morálně slabší jej začali nenávidět a veřejně napadat.

Ukrajina každopádně prožívá jeden z nejtemnějších časů vlastních dějin. Další z mnoha, které tento kout Evropy zakouší …

Dvakrát z dneška ⬇️

🏇 Viděli jste možná ani ne desetinu procenta toho, čím si musí Ukrajina procházet a už třetím rokem. Je to skutečnost, která bolestně celou zemi přeorává a trhá její duši.

A ten, kdo to působí, dlouhodobě oznamuje, že jeho cílem, na němž pracuje už nyní je, abychom se ocitli v jeho područí, kde budou platit jeho pravidla a vládnout budou jeho lidé.

Každou aktivitou, kterou statečnou Ukrajinu podpoříme, agresorovi jeho záměr ztěžujeme.

Před druhou světovou válkou, se osa fašismus – nacismus pustila do Španělska. Ti, kteří věděli, co je tehdy v sázce, měli jasno v tom, že pokud tam temnota zvítězí, nezastaví se a posílená, bude napadat další státy.

Tehdy vzniklo heslo „U Madridu se bojuje za Prahu.“

A to platí i dnes. V Ukrajině se bojuje i o naší budoucnost.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh