Bezpečnostní riziko

Neuplyne den, kdyby nás nějaký politik ANO svými výroky nepřesvědčoval, že se toto uskupení programově (protože to tak Babiš poručil) vydalo cestou oslabovaní naší vnitřní i vnější bezpečnosti a cestou, která má otvírat v ČR dveře vlivu Kremlu.

Vůdce si to nejspíš vyhodnotil jako jedinou možnou cestu k vítězství. Přičemž každý takový krůček jen potvrzuje, že ANO je pro Českou republiku nebezpečím a tedy jeho větší politický vliv je bezpečnostním rizikem pro naši demokracii a geopolitickou ukotvenost.

Andrej Babiš navíc nejede dezinformační a proruskou linií nově, dělá to tak systematicky už několik posledních let, viz jeho prohlášení ve sněmovně, které obletělo český mediální prostor už před pěti lety. Tohle mají všichni společné: ve strašení lidi, aby je pak volil, nemají žádné limity ⬇️

Další příklad: Andrej Babišě z pozice premiéra vypustil do světa zprávu, že ruskou rozvědkou GRU zorganizované a provedené výbuchy muničních skladů ve Vrběticích, při nichž mj. zemřeli dva naši občané, nebyly útokem Ruska na Českou republiku ⬇️

Rusko jako strategický partner České republiky: to měl být výsledek skutečné politiky ANO, oproštěné od mediálního šumu na sociálních sítích

V následujících měsících se Babiš zcela propojil s proruskou dezinfoscénou a na této pozici setrvává až do dnešních dnů i přesto, že její inklinace k Rusku je jednak očividná a především potvrzená BIS.

Bez morálky, bez hodnot, bez zájmu o Českou republiku, vše jen pro vlastní prospěch ⬇️

Dění pokračovalo tak, že Andrej Babiš, politik a bývalý premiér s milionovým dosahem publika, sdílel otevřené ruské kolaboranty a dezinformátory. Jeden příklad níže ⬇️

Narativy ruské propagandy (cui bono,) do české společnosti už dlouhodobě šíří i Babišovi nejoddanější zaměstnanci. Přičemž u některých je to nebezpečný politický kalkul, u některých lze mluvit dokonce o osobním přesvědčení, viz druhý a třetí obrázek ⬇️

Hlavní současný ruský narativ pro Evropu: přestaňte Ukrajině pomáhat, nemá to cenu. Uzavřete s námi příměří a nic dalšího vám nehrozí, naopak čeká vás klid a ekonomická prosperita.

Pátá kolona Ruska jej šíří opravdu usilovně.

Jenže, jak vidíte o fotku dál, oficiální ruská média, zcela ovládaná Kremlem, nejenže o žádném jednání neuvažují, naopak plánují agresi přímo proti nám.

Komu tedy slouží takoví politici, jako Babiš, Schillerová a Havlíček?

České republice zcela jistě ne ⬇️

Případ Slovensko: tandem Fico – Pellegrini je otevřeně proruský, Babiš byl před volbami oba veřejně podpořit a oba politiky podporuje jednotně (jak jinak) celé ANO.

To je vyloženě posilování ruského vlivu ve střední Evropě.

Na závěr něco z krystalického Andreje Babiše. Občas lžou téměř všichni politici, žádný seriózní, ale nemůže mít lež jako hlavní pracovní nástroj.

Musí to být buď jeho konec, nebo to bude konec demokracie, která si takového člověka zvolí do svého čela.

Andrej Babiš i hnutí ANO jsou jednoznačně pro Českou republiku BEZPEČNOSTNÍ HROZBOU.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh