Denacifikace, zdá se, konečně začala

Začnu z jiného konce. Obrázek by mohl být mnohem více tematický, ale pro vrtochy Facebooku (mohli by celý text, kvůli úvodní fotce – v kostce aka propagace násilí či terorismu vypnout), postačí i tato úvodka z iDnes, na níž zachycen jeden z Wagnerovců, která ukazuje na úzké sepjetí Putinova režimu a skutečných – nikoli internetových tlachalů – neonacistů.

Ona totiž sama o sobě ukazuje, na jaké straně v současné válce stojí neonacismus, jako jeden z opěrných kamenů válčící strany.

Další věcí pak je následný fakt, že čeští ruští kolaboranti otevřeně podporují neonacismus a to ne nějaký internetový zin, ale neonacisty, kteří mučí a vraždí dlouhé roky obyvatele sousední země. Viz ⬇️

Z textu: „Příslušníci této Ruské císařské legie však v Ukrajině nebojují poprvé – v letech 2014 až 2015 se po anexi Krymu zapojili do bojů na Donbase. Mimo jiné z těl nepřátel odřezávali uši a na jejich čela vyřezávali hákové kříže.“

A nyní pojďme v podstatě k agenturnímu textu:

Ruské neonacistické hnutí Rusič ztratilo svého vůdce. Ten dobrák jménem Petrovskij byl zadržen ve Finsku.

Rusič je přitom jako organizace jednou z opor ruského tažení v Ukrajině. Co si budeme nalhávat, agresoři mají lepší „výsledky“ pokud vraždí z přesvědčení a pro ideologii, než pro peníze.

Ostatně viz úspěchy německých nacistů v prvních letech války.

A členové Rusič, ti tedy přesvědčeni jsou, ne, že ne.

Nyní neonacistická Rusič vyhrožuje ruskému vedení, že pokud nebude Petrovskij osvobozen, stáhne se z fronty. Což by sice pro Putina bylo nemilé, protože nacističtí fanatici se nechají ochotně nasazovat tam, kde to nejvíc hoří (momentálně u Verbove a Robotyne).

Na druhou stranu – a to už je můj subjektivní názor – už začínají mít i oni válčení dost, protože samozřejmě musí vědět, že Putin nemá žádnou páku donutit Finsko k propuštění onoho Petrovského.

Tudíž to může být jen pokus, jak se vyhnout dalším ztrátám a poklesu bojeschopnosti.

Dál z článku: „

Rusič vznikl v roce 2009 v Petrohradě, kde ho s Petrovským založil někdejší výsadkář ruské armády Alexej Milčakov.“

Alexej Milčakov osobně:

A zde na videu níže, vypráví veselou historku z bojů, jak právě Petrovskij, který je momentálně ve finském vězení, dobil šest zraněných ukrajinských vojáků…

„Jsem nacista“, … a další perly v promluvě tohoto „filozofa“ V rozhovoru, ve kterém mj. hovořil o svém pobytu na východě Ukrajiny v roce 2014 a o tom, jak ho bavilo uřezávat uši ukrajinským vojákům a cítit vůni hořícího lidského masa.⬇️

Neonacisti jsou již samotní Wagnerovci, o jejichž úzkém spojení s Rusíčí se mj. text zmiňuje rovněž.

Ostatně podívejme na zakladatele jednotek Wagner Dmitrije Utkina, který nedávno opustil svět v letadle spolu se současným bossem Wagnera Přigožinem ⬇️

Tomuto vzoru našich kolaborantů jsem věnoval samostatný text ZDE.

Něco k ruské neonacistické scéně jsem sepsal ZDE.

Ti nejčistší neonacisté, jaké si dokážete představit, jsou zkrátka jednou z opor současného Putinova režimu, působí na mnoha frontách, jak ve válce, tak i doma (nábor, výcvik, ideologické kurzy a školení).

Skutečná denacifikace v probíhající válce, se děje jen tehdy, pokud jsou zabíjeni právě oni.

Ä ještě něco: oni teď vraždí Ukrajince, ale úplně stejně by se chovali kdekoli, „kam by přišlo Rusko osvobozovat“. Podle nich jsou všichni, kromě etnických Rusů podlidi a podle toho o nich smýšlí a podle toho se k nim chovají.

Ostatně viz právě tento text.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh