Don’t cry for yourself, Argentina

Argentina, které se dlouhodobě ekonomicky nedaří, zvolila nového prezidenta, který slíbil změnit celý systém. Jeho soupeřem byl zjednodušeně perónista, tedy zástupce politického směru, který už zemi přivodil několik hlubokých ekonomických krizí.

Podle mě je ale nový prezident Javier Milei absolutně nečitelný magor, proti němuž je Donald Trump usedlým skautíkem.

Javier Milei mimo jiné slibuje konec veřejného školství nebo zdravotnictví. Dále hodlá brutálně osekat stát a zrušit centrální banku a zemi převést na placení pouze v USD.

Milei taky bojuje za právo prodávat vlastní orgány a nevyloučil ani možnost prodeje dětí.

Může se nám zdát, že je Argentina daleko, ale nejde o žádnou bezvýznamnou zemi.

Pokud bude pokračovat trend, že si lidi budou volit buď dezinformátory,či autokraty (Fico, Orban), nebo sebou samými posedlé excentrické cvoky (Trump, Bolsonaro), bude se možnost velkého světového konfliktu přibližovat rychleji, než stačíme tuto hrozbu prohlédnout.

Jestli tito lidé v politických funkcích něco postrádají, pak je to především zodpovědnost.

A to jsou v osudí ještě světové a lokální velmoci typu Číny, Ruska, Íránu, Turecka, arabských ropných států, ale třeba i silně se hinduisticky nacionalizující se Indie.

Zbrojme a budujme odolné společnosti.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh