Kocovina pro Slováky, budíček pro Čechy.

Svět má ohledně výsledku prezidentských voleb na Slovensku jasno, viz screen z titulky BBC.

Nakonec, v tomto pohledu (aktivní proruskost Fica a jeho podřízených, včetně Pellegriniho) se snad ani mýlit nelze.

Ten bude ve své funkci stejnou loutkou „státostrany“, jakou byli, či ještě jsou v podobných režimech Andrzej Duda (PiS) a Katalin Nowak (Fidesz).

My v Česku bychom se e světle jejich výsledků měli spíš zaměřit na sebe – na budování vlastní obranyschopnosti a odolnosti, hlavně směrem dovnitř.

Protože spíše než vojenský útok, nám aktuálně více hrozí vnitřní rozklad pod tlakem ruské hybridní války a jejich tuzemských proponentů (politici, média, sociální sítě, užiteční id.oti Kremlu).

Tři obrázky z vyvrcholení prezidentské kampaně na Slovensku. Billboardy byly samozřejmě na mnoha místech země) Foto @SmatanaLubo

Tři povolební postřehy, s nimiž souhlasím:

🧵 „Víte, odkud jsou tato slova? „Od minulosti spějme zpátky, otroci, vzhůru k cílům svým. Již chví se světa základ vratký, my ničím nejsme, buďme vším.“ Je to Internacionála. Co napáchali otroci, kteří se v souladu s touto nenávistnou hymnou stali vším, víme z dějin 20. století. Teď se to vrací a – můžete se klidně smát, nic to na věci nemění – jde to sem z východu, z Putinova Ruska.“

🧵 „Po Maďarsku a Slovensku by se měla podle moskevských pánů těchto otroků, kteřížto pánové sami vzešli z otroků a nikdy se otrocké mentality nezbaví, ocitnout na východní straně nově budované železné opony po dalších volbách Česká republika. Z Fialovy vlády jsou slyšet spíše výzvy k imaginární jednotě společnosti než jasná slova o tom, že nemalá část české populace představuje významné ohrožení demokracie a západní orientace společnosti.“

Zdroj: novinář a především rodilý Rus (takže ví velmi dobře, co nám hrozí) Alexandr Mitrofanov. Tím spíše je to u něj zřetelné, že tento text napsal už po slovenských parlamentních volbách a v podstatě jej včera jen úspěšně sdílel znovu.

📌 „Slovensko zdá se odhodlaně směřuje k autoritářskému režimu obracejícímu se k Rusku. Bude další trojský kůň EU? Zrušení veto je pravděpodobně jediný způsob, jak se nenechat rozložit zevnitř.“

Zuzana Klusová, kandidující za PIR do Evropského parlamentu.

(Obávám se, že než najde EU na tomto klíčovém mechanismu shodu – pokud vůbec, může být pro Ukrajinu i některé další státy EU pozdě.)

☑️ „Poučení pro ČR ze Slovenska: . Netolerujte šíření lží, nebuďte lhostejní vůči hybridní válce Ruska vedené na sociálních sítích.“

Uživatel Ján Macek

🏇 Česká republika má v současnosti luxus v podobě prozápadní, ale nepopulární vlády (to mělo nedávno i Slovensko, viz úřednická vláda) a prozápadního a populárního prezidenta (to mělo Slovensko do včerejška) a k tomu i prozápadní sněmovnu a senát.

Všechny čtyři tyto mocenské skupiny nyní mají povinnost udělat vše pro to, aby se u nás slovenský scénář nezopakoval.

Jak jsme viděli na Slovensku, nechat v tom samotné novináře a občanskou společnost, zatímco si budu okopávat navzájem kotníky v předvolebních půtkách (plátí pro vládu a parlament), nestačí a země může z podobné pozice zcela do ruského vlivu zapadnout během několika jednotek měsíců.

Hoří.

Příklad: vůdce české opozice, jen několik po tom, kdy naše rozvědka zveřejnila, že Václava Klause dlouhodobě promovaly nástroje ruské hybridní války proti nám.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh