Ministr spravedlnosti přistižen na schůzce mafiánů kolem ruské vlivové osoby Martina Nejedlého

Zkusme to chronologicky.

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek byl včera nachytán novináři, na schůzce s Martinem Nejedlým.

„ … pan Blažek šel domů a začaly padat kroupy. A najednou koukne do této hospody a tam sedí Nejedlý. A toho viděl před 40 lety na volejbale. A on říká, já mám od těch krup pomlácenou hlavu, přišel tam.“
Ruská vlivová osoba v ČR Martin Nejedlý popisuje náhodné setkání s ministrem spravedlnosti Pavlem Blaškem

Tentokrát zkusil vyžehlit už druhý průšvih podobného typu v krátké řadě protiútokem a dřív, než o tom novináři napsali, zveřejnil status o náhodném setkání s Martinem Nejedlým, které se kvůli hodinové bouřce protáhlo na pět hodin …

Prostě kalíš na jistotu, co kdyby začalo znova pršet, že ?

1. Když novináři Blažka konfrontovali, bylo dávno po dešti. Blažek kouřil před restaurací a poté se normálně vrátil dovnitř a připojil se ke skupině Martina Nejedlého.

A hned tu máme factchecking Blažkových slov, ještě že ty internety máme 🙂

„Jen jsem požádal Nejedlého asistentku, aby předala kalkulaci nákladu na červnový summit aparátu Hradu, protože tam už večer nikdo k tomu kompetentní nebyl.“ 
Pavel Blažek po šestihodinovém pobytu na Hradě a schůzce s Mynářem a Nejedlým.

Jak to tehdy celé bylo si můžete přečíst ZDE a udělat si sami úsudek, jestli pan Blažek mluvil pravdu. Podle mě nikoli a to ani v červnu 2022, ani včera.

A co víc, Blažka samozřejmě nezahnala ke stolu k Martinovi Nejedlému bouřka, ale měl se účastnit schůzky kmotrů, jejichž propojení s nejvyššími patry politiky je dlouhodobě známé.

Jednou z převodových pák této chobotnice směrem od kmotrů do politiky je právě sám Pavel Blažek.

Všichni v textu jmenovaní sice tvrdí, že na schůzku nedorazili, ale novináři museli mít dobré zdroje, protože zároveň jim všichni potvrdili, že tam být měli, tedy přesně řečeno, obdrželi pozvání.

Možná to fakt byla jen chlastačka kámošů z cinklého byznysu a nic konkrétního se tam neprobíralo (nepůjde zjistit), ale jestli si někdo namlouvá, že mezi tuto „smetánku“ jako jeden z jejich členů může patřit ministr spravedlnosti, nechtěl bych nosit jeho růžové brýle.

Pojďme dál: server Neovilivní.cz: „Ministr spravedlnosti se s klíčovým Zemanovým poradcem scházel roky, pravidelně. A hlavně: přímo s vědomím Petra Fialy.“

A taky: „Vztahy Fialova ministra spravedlnosti a někdejšího Zemanova poradce, kterého sledovala BIS kvůli podezření z vazeb na Kreml, tak ukazují, že to, jak se politici proti někomu navenek vymezují, nemusí být ve skutečnosti tak žhavé.“

Martin Nejedlý, nosič ruských zavazadel v ČR

Aby bylo jasno: Nejedlý byl ruským důvěrníkem, který měl dohlížet na prolobování dostavdby jaderných elektráren pro Rusko. To zdaleka není v ruském podání jen byznysová záležitost, energetika je jednou z nejúčinnějších ruských zbraní, kterou, jak už víme, se nerozpakuje proti zemím na Rusku závislých, použít.

Celá operace předcházející (nakonec neuskutečněné transakci) probíhá tak v gesci ruských tajných služeb.

Odkaz ZDE.

Jestliže ruské rozvědky vložily část tak důležitého (ale samozřejmě i finančně výhodného) úkolu na bedra Martina Nejedlého, je prakticky vyloučeno, aby to nebyl jejich muž.

A teď zpět ke včerejšku:

I přes Blažkovy výmluvy, že se k Nejedlého stolu dostal shlukem náhod a přesto, že se možná nakonec kvůli počasí opravdu všichni nesešli, je evidentní, že šlo o naplánované setkání skupiny „kontroverzních podnikatelů“ s již výše uvedenou charakteristikou.

Martin Nejedlý si na svou sešlost pozval nejen ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), ale i slovenského podnikatele Radoslava Barana. Ten má na kontě řadu skandálů. Mezi pozvanými pak byl lobbista Tomáš Hrdlička či zákulisní postava plzeňské ODS Roman Jurečko a další „podnikatelé“ stejného ranku.

Tomáš Hrdlička: ZDE, ZDE a ZDE a ZDE.

Roman Jurečko: toho před více než deseti lety tehdejší premiér Mirek Topolánek označil za jednoho z krajských kmotrů. Jurečko si svůj vliv drží dodnes, zůstává místopředsedou regionálního sdružení ODS v Plzeňském kraji, předsedá představenstvu společnosti Plzeňská teplárenská a stojí v čele firem Golf Park Restaurant a Depo Moto Art.

Odkazy: TADY, TADY, TADY A TADY,

Mimochodem: když sněmovna prohlasovala, že dnešní Rusko je teroristický stát, z ODS, která jinak hlasovala jednomyslně, se zdrželi dva poslanci, jedním z nich byl Pavel Blažek.

A na závěr ještě něco:

Ondřej Kundra, novinář Respektu, mapující mj. ruský vliv v ČR: „„Lídři koalice se zlobí, že byl Pavel Blažek v hospodě s Martinem Nejedlým. Oni ale dlouho vědí, že Blažek se s Nejedlým vídá. Pravidelně. Rozčílení je proto spíš divadlo pro veřejnost.“
Ministr spravedlnosti, když se zrovna nepídí po živých spisech v nichž sám figuruje, má nešťastnou náturu a náhodně se vždy vyskytuje tam, kde se schází lidé, pro něj jsou demokracie a západ o to větším nepřítelem, oč je je jim často větším Rusko přítelem. (@HPrahy)

V žádné demokratické zemi se nemůže stát normou, aby se přátelé ministra spravedlnosti skládali z řad tamní mafie, tím méně aby jím v době války, kdy nemine týdne, aby nám Rusko nevyhrožovalo napadením (včetně jadernými zbraněmi), významná ruská vlivová osoba.

Tedy vlastně může …

(Úvodní foto Český rozhlas)

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh