„Pošlete mi na toho kompro na toho zm.da Lipavského! Chci vědět úplně všechno o jeho dětech a jeho rodině!“

Pan Babiš zase Česku dokázal, jakým je ve skutečnosti člověkem a politikem, když tedy zrovna nepořádá seance s kohoutem, nebo neorganizuje únos vlastní syna.

Nejde jen o to, že je Andrej Babiš prokazatelným bezpečnostním rizikem pro ČR (to jsou pro své země všichni autoritáři, od Trumpa, přes Netanjahu, až po Fica s Orbanem), ale znovu se ukazuje, že Babiš nejen že je udavačem StB a mafiánem, ale on skutečně povahu StBáka a mafiána má.

Na rozdíl od Andreje Babiše je Lipavský respektovaným a uměřeným politikem pro všechny západní spojence, který navíc nežije jen z postů na sociálních sítích, ale je za ním nějaká reálná práce.

Možná i to je důvodem Babišovy zloby na tohoto pirátského politika.

Koláž od @AdamPiechowicz1

Od začátku: Ministr zahraničí Lipavský označil v televizi Andreje Babiše jako bezpečnostní hrozbu pro naši zemi, protože opakovaně zpochybňuje naši i západní pomoc Ukrajině, útočí na naši armádu i naše geopolitické směřování. ⬇️

Ten Lipvaskému nejprve v odpovědi přes média vzkázal (pro voliče) že „orel much nelapá“ (nemyslel spíš kohouta?), aby v zápjetí zadal svým poskokům sehnat na ministra Lipavského nějaké kompro, včetně špíny na jeho děti a rodinu.

Protože je ale hloupý, poslal tuto žádost jinému adresátovi, než zamýšlel a ten ji zveřejnil.

„Dost jsem váhal, jestli ten mail zveřejnit. Fakt nejsem žádný babišobijec, na Letnou jsem nechodil a s panem Babišem jsem si v minulosti pracovně normálně psal a volal. V zásadě jsem smířen i s tím, že na sebe politici sbírají kompro, i když se mi to nelíbí. Ale tahat do toho děti a manželky svých protivníků je fakt přes čáru. Je to odporné, a je to podle mě ve veřejném zájmu, aby se o tom lidé dozvěděli,“ sdělil nechtěný Babišova majlu příjemce Jan Rovenský webu Novinky.

Jak říká Sabina Slonková pro @SeznamZpravy : „Nejde o žádné „nedorozumění“. V Babišově politickém životopise existují i další v podstatě identické případy. Složky“ jako nástroj nátlaku na druhé, to je Babišův dlouholetý styl. Sbírá informace nejen na své názorové či politické oponenty, tak i na své nejbližší spolupracovníky“

🐙 „V roce 2015, kdy byl vicepremiérem a ministrem financí, vytáhl kompro na poslance Ladislava Šincla.“

🐙 „Složka kompra sehrála roli například v odstřelení jeho původního oblíbence Milana Hniličky. Slavného hokejistu Babiš instaloval do čela Národní sportovní agentury, aby jí dodal lesk. Jenže ve chvíli, kdy Hnilička chtěl zprůhlednit tok dotací ke sportovním klubům a někteří velcí hráči to nesli nelibě, objevila se něj složka.“

🐙 „Zadání znělo, najděte něco na Rakušana. Šéf ho skutečně nesnáší,“ napsala jsem tehdy s odvoláním na spolupracovníka tehdejšího premiéra Babiše. A jeho slova pak potvrdil další člověk, který je zapojen do předvolební kampaně hnutí ANO…“

🐙 „To, že složku kompra jako pracovní nástroj využívá i vůči svým spolupracovníkům, pak o několik let později veřejně potvrdili i Ivo Vondrák a Tomáš Macura. Ovšem promluvili až ve chvíli, kdy se s Babišem rozešli.“

Více informací v samotném TEXTU.

Nyní krátká faktografie k tomu, zda je Andrej Babiš bezpečnostním rizikem pro Českou republiku.

Začneme již klasikou ⬇️

screen via Deník N

U Deníku N zůstaneme, jeho novinář Jan Wirtizer, která se mj. specializuje na military tématiku shrnul několik Babišových mediálních výstupů, které Lipavského slova potvrzují:

2019: Musíme masivně zbrojit a nabírat vojáky.

2020: Je to trošku absurdní, proč vlastně tolik zbrojíme?

2020: Nepotřebujeme BVP na tuto válku. (za covidu)

2022: Naše armáda není v moc dobrém stavu. (v opozici)

2022: Putina jsme zastavili.

2023: Určitě ne. (pomoc spojencům)

2023: (o pár hodin později) Trošku jsem to posral.

2023: Nebudou tu cizí armády, základny. Lidi mají oprávněný strach.

2023: Američani si Rusko namažou na chleba, ne?

2023: Hamás F-35 neodstrašily.

2024: Já a bezpečnostní hrozba? Má děti, ten zmrd?

Babišovu pozici v bezpečnostní politice pak směrem k jeho aktivitám trefně shrnul Ivan Bartoš:

A navíc, to byl právě Babiš, který nově opakuje pro svoje mantru o míru a i o mírovém poslání NATO, který naopak nedávno z pozice premiéra země volal po tom, aby se ono mírové NATO, s nímž se dnes tak rád ohání (abychom nepomáhali Ukrajině), změnilo z obranného paktu na pakt útočný.

Tedy další nálož lži a pokrytectví.

Nemůžeme si jako občané demokratického a svobodného státu nechat líbit komunistické a StBácké praktiky člověka, který by rád vedl naši zemi.

Ptejme se proč, jak a hlavně kam.

(úvodní grafika od @JanFar_sky )

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh