„Představte si, že by uprostřed druhé světové války paní Göringová dorazila do Washingtonu na nákupy.“

Bývalý konzul ČRF

v Petrohradu Vladimír Votápek je k západu nekompromisní: „Ukrajině pomáhá, ale dodává jim ne všechno, co potřebují, dodává jí pozdě a dodává jí málo. To je neuvěřitelná triáda, která Ukrajinu brzdí. Nemusíme jí brát do NATO, ale dodejme jí všechno, co potřebuje a ona už za nás tu válku vyhraje.“

„Ruská společnost je tak degradovaná, mimo jiné alkoholem a propagandou, že desítky tisíc mrtvých a možnost další mobilizace, nevyvolávají v Rusku žádné napětí.“

„Všeobecné očekávání bylo, že Zelenský zdrhne, Ukrajina se zhroutí a padne do náručí Putinovi a stane se z ní podobný protektorát, jako Bělorusko. Ukrajinci nás všechny zaskočili svoji odvahou a neústupností.“

„Zdá se, že na západě neexistuje žádná SKUTEČNÁ snaha přitlačit Putina opravdu ke zdi. Já ji aspoň nedokážu identifikovat. Západ Putinovu agresi odsuzuje, snaží se Ukrajině pomáhat, nicméně zdá se, že jsme se stále ještě nerozhodli, že je třeba porazit Rusko a odstranit Putina.“

„Chybí tady hodnotové odmítnutí Ruska a Putinova režimu, tak jak to v osmdesátých letech minulého století ukázali vůči Sovětskému svazu Reagan a Thatcher. Pojmenovali SSSR jako říši šla a šli do konfrontace natvrdo.“

„Bohužel, západ má momentálně velmi ochablou politickou elitu. Politici totiž stále nechápou, o co v té válce jde a jak civilizačně jinde současné Rusko je. Rusko se západu vědomě vzdaluje. Západ na to kouká a neuvědomuje si, že tento proces se může přenášet i do dalších zemí a že je v našem zájmu tento režim zlikvidovat, dřív než začne metastazovat.“

„Únava z pomoci Ukrajině je lichá, protože podíl veřejných peněz západních států, kterým Ukrajině pomáhají, vzhledem k jejich HDP, je u většiny států téměř neměřitelný. Ruská ekonomika proti ekonomice západu je směšně mála a souboj s námi by nemohla vydržet.“

„Jenže my dáváme do pomoci tak málo, právě proto, že politici bojí vlastních voličů – a válku neustále prodlužujeme. A ano, může narůstat nějaká únava, ale to je právě projev chyb západu. Měli jsme podpořit Ukrajinu razantně, rychle, tu válku vyhrát v řádu max měsíců a ne ji táhnout rok a půl, nebo taky tři a půl roku…“

K textu níže …

„Zbytečně prodlužujeme Putinův politický život i tím, že stále dovolujeme privilegované ruské šlechtě utrácet na západě, kupovat zde nemovitosti, posílat děti na prestižní školy, umožňovat manželkám a milenkám nákupy v Paříži, Miláně, či Londýně. Mně to připadá naprosto absurdní, představte si, že by uprostřed druhé světové války paní Göringová dorazila do Washingtonu na nákupy.“

„Velká část západních elit byla zvyklá mít docela výhodné kšefty a byznysy s Ruskem. To systematicky investovalo část peněz z ropy a plynu na měkké korumpování západu. Nejrůznější programy pro akademiky, pro politiky, zvali je na nějaká fóra, na Valdaj a pod. Dávali jim možnost vydělávat peníze, když dosloužili, pozvali je do správní Gazpromu, atd.“

Naše zastoupení na ostrově Rhodos, na ruské vlivové akci, kterou pořádal tehdy jeden z nejbližších Putinových mužů, bývalý vysoký důstojník rozvědky Vladimir Jakunin. Foto z roku 2016.
Jakunin, Nejedlý a Mynář v Praze, rok 2015.

„Viz ministryně zahraničí (bývalá) Rakouska, nebo bývalý německý kancléř. To jsou však jen špičky ledovce a pod nimi je velké množství evropských středních vyšších byrokratů, podnikatelů, politiků kteří stále mají dobré vzpomínky na to, jak provozovali družbu se svými ruskými přáteli.“

Odkaz ZDE. Tandem Zimola & Zbytek v čase 12:10

🏇 Ano, když uděláte deal s Ruskem, ať už se s státem, či soukromým obchodníkem, ten se nebude ptát na původ vašich peněz, na vaši podnikatelskou či kriminální minulost, nebo snad nedej bůh, jestli vaše země dodržuje zásady právního státu, nebo jestli chrání menšiny.

A to je přesně pole pro oligarchy i část menších podnikatelů z východní Evropy, jejichž cesta k majetku, ale i způsoby vydělávání peněz (například střety zájmů, cinklé státní zakázky), v Rusku nikoho nezajímají. Platíš, tak jsi náš. Tím víc, když jsi ochotný ke korupčnímu jednání, kterým se obchody dokážou rozhýbat.

Navíc platí, že spousta vlastníků kapitálu, jež v našich končinách po roce 1989, je získala díky svému napojení na komunistickou ČSSR, která byla ekonomicky a vojensky svázána s se Sovětským svazem a jeho následníkem Ruskem. Takové kontakty se později vyplatilo ekonomicky rozvíjet oběma stranám.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh