Teplárna versus hněďárna

Pochod na Kreml obránců tradičních hodnot

Ti nemají zemi co dát a tak vyrábí slaměné panáky umělých problémů.


Je to myšlenková a veřejně ventilovaná linie, jejíž předobrazem je ovšem fašistické Putinovo Rusko
To v roce 2020 vložilo do Ústavy zákaz homosexuálních svazků – tedy totéž, o co se letos i u nás pokouší zoufalci z řad politiků.


Po mezidobí, kdy homofóbie v intenzivním měřítku prorůstala slovníkem politiků i médií, přijala ruská zákonodárná moc zákon, v němž prohlásila LGBT komunitu za extrémistickou organizaci.


Že nejde o žádnou propagandu či ideologii, jak se nám snaží tito zatím neodvážní nácíčci namlouvat, ale o výlučně naprosto konkrétní lidi, se ukázalo hned dva dny po přijetí tohoto zákona.


Ruské bezpečnostní jednotky provedly razie v gay klubech a barech po celé Moskvě, necelých 48 hodin poté, co nejvyšší soud země označil LGBTQ+ komunitu za extremistickou organizaci.


Nejde o nic jiného než programovou dehumanizaci, stigmatizaci a perzekuci na základě parametru, který je člověku, stejně jako třeba množství kožního pigmentu, dán geneticky.


K podobnému systematickému pronásledování homosexuálů docházelo v minulosti v Polsku, verbálně si je připravují Orbanova a Ficova vláda na Slovensku.


Hnědne to tady a místo, abychom se maximálně zaobírali svojí obranyschopností, nutí nám neschopní (a někdy i vědomě kolaborující) politici zástupná témata, směřující k nenávisti na podkladě kolektivní viny.

Vztah politické reprezentace k vlastním menšinám je pověstným kanárkem v dolu. Tedy lakmusovým papírkem, nakolik jsou pro ně stejná práva pro občany vlastní země neměnnou demokratickou konstantou.

Hlídejme si to, protože podobné tendence, jak víme z historie, bývají předzvěstí hodně špatných časů pro všechny.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh