Adventní kalendář naší pomoci Ukrajině

Ministerstvo obrany pozoruhodným způsobem připomnělo ve vánočním čase šíři záběru pomoci západu bránící se (a bránící i nás) Ukrajině.

Vtvořilo adventní kalendář našich zbraňových systému a každý den ve stejné grafice zveřejňovalo jeden konkrétní typ těchto zbraní.

Teď, když už jsou všechny obrázky pohromadě, přichází ta nejlepší doba na to, abychom si tímto způsobem naši pomoc prohlédli.

Vypadá to opravdu impozantně, jen to zatím na úplné vyhnání Rusů z Ukrajiny nestačí.

Nicméně: Ukrajiny vyhnali Rusy od Kyjeva, Černihova, Sumské oblasti, Charkova i Chersonu a donutili jejich loďstvo opustit západní část Černého moře.

A to by bez všech těchto námi dodaných zbraní asi dokázali jen těžko.

Asi jste se sami všimli, že kalendář byl sestaven tak, aby zároveň poděkoval většině členů západní koalice, kteří Ukrajinu vojensky podporují.

Českou republiku zastupují pod číslem devět námi dodávané houfnice Dana.

Rusko zatím nevyhrává, jen v tuto chvíli zastavilo ukrajinskou ofenzivu.

A všechno další dění na frontě bude záviset na nás, na naší ochotě pomáhat napadené zemi, která je součástí našeho evropského prostoru a brání jeho východní část před totalitou a imperiálními choutkami Putinova režimu.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh