Co můžeme dělat? Pořád totéž: setrvale Ukrajině pomáhat

Koncem starého roku a začátkem toho letošního se sešlo v penězích z vašich příspěvků na provoz stránky Visegradský jezdec o několik tisíc víc než obvykle.

Není nad čím přemýšlet. Nejlepší investice do budoucna je do naší vlastní bezpečnosti.

A tu momentálně (a bohužel dost osamoceně) hájí ukrajinská armáda a dobrovolníci.

Sbírek našich podpůrných organizací probíhá jako obvykle několik, ostatně už jsem díky vašim příspěvkům odeslal jejich prostřednictvím několik plateb.

Aktuálně jsem pro naši společnou pomoc vybral sbírku, v níž se vybírá na 10 000 dronů. Vypadá to velikášsky, ale už jsme jako občanská společnost na Ukrajinu vyslali třeba tank, nebo raketomet.

To se sejde.

Poslal jsem, myslím, že i vaším jménem, na sbírku 10 000 korun.

Odkaz na sbírku ZDE, samozřejmě lze přispět i individuálně:

Promoklip ke sbírce uvádí herec Ondra Vetchý.

„Teď však znovu přišla válka. Zatím sice zuří v jiné zemi, ale hluboce se nás dotýká. A znovu v ní umírají muži, ženy a také děti. A my znovu vidíme, že se najdou tací, kteří by se chtěli se zlem domluvit. Jako by snad byli nepoučitelní. Se zlem se neobchoduje a nesmlouvá. To je nutné porazit.“

Nikdo nevíme, jak válka dopadne, ale kvůli svědomí každého z nás, bychom se měli přiblížit k pozici, že až se za touto dobou zpětně ohlédneme, budeme si moci říct, že jako jednotlivci jsme už toho víc udělat nemohli.

Rusko je Třetí říše v barvě. A stejně dopadne.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh