Jak se loví dezoláti

Na úvod upřesním: za dezoláty neoznačuju nikoho jiného (společenské vrstvy, a pod), než lidi semleté dezinformacemi, z nichž – a to je smutný fakt – velká část je na straně ruských agresorů, kteří nejenže přepadli Ukrajinu, ale vyhrožují posléze i napadením naší země.

Dříve byla tato skupina poměrně úzká a zaměřovaly se na ně výhradně obskurní a čistě proruské strany jako Trikolóra, Zemanova SPO a KSČM.

Nejsilnějším uchazečem o tyto hlasy byla pak dlouho (i dle rozhodnutí soudu) fašistická SPD.

Pak se vynořili postCovidoví dezinformátoři, kteří takřka všichni najeli na lajnu ruské propagandy, z nichž se nejsilnější stala naštěstí cca jednoprocentní Rajchlova PRO.

Ke smůle všech výše zmíněných však tyto voliče začal vytěžovat (protože všude jinde už byl a je pro tyto segmenty nedůvěryhodný) Andrej Babiš se svými zaměstnanci z ANO.

Začalo to usilovným sdílením proruských Parlamentních listů, které byly jeho NEJČASTĚJŠÍM zdrojem, pokračovalo to návštěvami ve studiích a různých talk show kremelské scény v ČR a symbolicky tento trend vyvrcholil v jedné z prezidentských debat, kde Babiš na plnou pusu oznámil, že by jako prezident nepomohl napadeným spojencům (Polsku -protože je mu milejší mír, než okupace).

A pokračuje to dosud, nedávno například jeho chráněnkyně Alena Schillerová, veřejně oznámila, že nechápe, proč máme přezbrojovat armádu, (v době, kdy nám jaderná agresivní mocnost, která jinde v Evropě vraždí desítky tisíc lidí prakticky obden vyhrožuje, že jsme taky jejím cílem), když ona chce mír a raději budovat silnice.

A pokračuje to i dnes ve sněmovně:

Babiš, který v roce 2015, den poté, kdy islamisté v Pařiži zavraždili sto lidí volal veřejně, že jsme ve válce, teď, když Rusové toto množství zabíjí prakticky co dva dny už dva roky v kuse, volá, že žádná válka není a ať politici nestraší voliče.

Takhle se loví dezoláti.

A nyní druhý příklad téhož, spojený s včera i dnes ve sněmovně projednávanou korespondenční volbou.

Udělal jsem jej formou fotoseriálu s občasnými komentáři.

Úvod

S korespondenční volbou, je to podobně jako s eurem. Její aplikace a zavedení je už dávno schválená, jen nebyl určen termín.

Především ale – a to je principiální věc – jde o nepochopitelné obstrukce naší opozice, míjející se s podstatou politiky, to jest veřejnou službou. Stát má (ba musí) vytvářet rovné podmínky pro všechny svoje občany a jsou to politici, kteří jim mají dávat legislativní rámec.

Občané žijící v zahraničí, kteří chtějí splnit svoji občanskou povinnost, se mnohdy potýkají s vysokými náklady na cestování a časem, který volebnímu aktu musejí obětovat. Že se z poměrně logických důvodu v naprosté většině nejedna o voliče ANO a SPD, je v tomhle případe naprosto irelevantní.

Nevím, proč se o tom nemluví, je to zásadní výchozí bod k diskuzi. Zdroj ZDE.

Jak to mělo být, než Babiš zjistil, že už může jen uplatit (část z nich) seniory a zmanipulovat dezoláty

Pan Andrej Babiš a distanční volba. Chtěl ne že korespondenční, ale rovnou elektronickou. Dobrý nápad!

A dnes naopak: Nejen korespondenční volby v zahraničí, ale vůbec žádné volby v zahraničí: „Češi, kteří jsou v zahraničí by sem měli přijít, osobně domů, kde se narodili, a hrdě jít k volbám odvolit a ne někde na ambasádě.“

Učebnicová ukázka učebnicové pseudoargumentace ad hoc. Kdyby to ten člověk z nějakého důvodu potřeboval, bude tvrdit, že je normální, aby lidi topoli PET lahvemi a ještě bude tvrdit, že je to vlastenecké a ekologické. Klidně. On nemá dno a ani mantinely.

A není samozřejmě sám a je to logické. Pokud AB někdy zmínil, že chce distanční volbu, začali po ní samozřejmě volat i jeho zaměstnaci.

Ostatně, proto je tam má.

Korespondenční volba je narovnání podmínek pro volební akt a služba občanům ČR na níž mají od státu nárok. Bohužel pro ANO a SPD, lidé žijící venku vidí jak stát a politika taky můžou fungovat a proto prakticky vůbec ANO a SPD nevolí. (V ČR součet hlasů 38 %, v zahraničí 7 %)
Mimochodem, povolební peklo, nestabilita a rozvrat společnosti na základě korespondenční volby, gdě? Mají to všechny státy kolem a mimochodem, schválení tohoto způsobu volby stejně nezabrání při selhání demokratů xenopopulistům volby vyhrát – viz Slovensko, dříve Polsko, nebo aktuálně Nizozemí.

… a podobnou habaďuru hrají na své ovečky i v případě přijetí společné evropské měny:

Obrázek je od Danuše Nerudové, tak k němu mj. píše: „Problém eura (ani korespondenční volby) nevyřeší žádné referendum, ale férová a věcná debata. Dřív byl pro euro i Andrej Babiš a jeho hnutí. V duchu svého hesla „kam průzkumy, tam plášť“ samozřejmě názor změnil. A tak je to se vším. Žádná vize nebo názory, jenom čirý populismus a sliby. Nenechme si od nich veřejnou debatu ukrást.“

… a za rok, kdy z nepřijetí udělal AB nosné téma pro výlov dezorybníku, tentýž jeho slovy eurohujer:

Rok 2017 …
A tady ještě rozhovor Karla Havlíčka proDeník.cz, kde mluvil jako šéf Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Zdroj ZDE.
A tak mluví KH nyní, kdy část koalice vyzvala k větší aktivitě směrem k přijetí eura. Holt hon na dezoláty si žádá své.
Rozumíte? Vy si mějte drahé půjčky a hypotéky a já, který je mám přes euro mnohem výhodnější, vám ještě vysvětlím, jak vás okrád… před eurem ochraňuju.

🏇 Na úplný závěr jeden typický Babiš. Jistě, že se stává, že jsou politici přichyceni při lži, ale jde o tu míru, o intenzitu s níž se to děje.

Sám Andrej Babiš, protože má ochranku úplně na všechno, tak aby se v životě vyhnul všem nekomfortním situacím, možná právě proto ještě nepochopil, že žijeme v době internetu a že čím častěji bude lhát, tím častěji se budou jeho lži ve veřejném prostoru objevovat.

O to už se lidi jako já (spolu s vámi) postarají.

(úvodní meme od @AdamPiechowicz1 )

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh