Životní mise Ondřeje Vetchého

Herec Ondřej Vetchý se stal aktuálně se stal terčem výhrůžek kvůli svému zapojení do sbírky na drony pro Ukrajinu. Informaci zveřejnil portál Seznam Zprávy a potvrdil ji mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Pan Vetchý je znám jako slušný, čestný a zásadový člověk a jako skutečný český vlastenec.

Vzory má nejspíš už ve vlastní rodině. Jeho dědeček byl legionář – účastník protifašistické občanské války ve Španělsku, tedy „španělák«, později uprchl z nacistického lágru a jeho otec se aktivně zapojil do boje proti nacistům, jako partyzán.

Pomáhá naší zemi cílevědomě na mnoha frontách a dá se říci, že už tak činí dekády.

via Aktuálně.cz

Měsíc po startu se ve sbírce Drony Nemesis sešlo už 50 milionů korun. Stojí za ní spolek Skupina D, kterému dal záštitu šéf české armády Karel Řehka a z pozice veřejně známé osobnosti ji intenzivně podporuje zakladatel spolku, herec Ondřej Vetchý.

Cílem sbírky je vybrat sto miliónů korun a dostat na Ukrajinu deset tisíc dronů – a to co nejrychleji.

Odkaz na ní je ZDE a mimochodem, jen za dobu, než jsem vytvořil tento příspěvek (cca 3.5 hodiny), na sbírkovém účtu přibyl milión a čtvrt…

Výhrůžky ruských kolaborantů panu Vetchému prošetřuje policie a protože bylo vyhrožováno smrtí jemu i jeho dětem, má momentálně rodina policejní ochranu.

Propagační video pro sbírku na drony Nemesis, které Ondřej Vetchý namluvil.

 „Ondřej Vetchý přiznává, že situaci s policisty nechtěl prvně vůbec řešit. To ale změnil fakt, že adresátem výhružek je i Vetchého rodina. „Zeptal jsem se vyšetřovatele, zda tím prospěju demokracii. Řekli mi, že to je přes čáru a demokracie potřebuje, abychom jí vymezili mantinely,“ vysvětluje.

Zdroj ZDE.

Včera byl Vetchý hostem Spotlihght, pořadu Akuálně.cz, v němž Světlana Witowská zpovídá osobnosti veřejného života.

Níže dvě krátké ukázky z tohoto rozhovoru.

Pan Vetchý skutečně není žádným pozérem, který si užívá světla ramp, ale velkou část své životní energie směřuje k aktivitám, které pomáhají. Naší společnosti i naší zemi.

Lidé jako on (a není jich zase až tak málo, jen o nich příliš nevíme), jsou tmelem společnosti a ukazují, že nezištná pomoc druhým, by měla být (v rámci individuálních možností každého) samozřejmou součástí našich životů.

„Hlavní důvod, proč projekt Nemesis vymrštil proruskou scénu ze židlí, že se tady v jedné konkrétní pomoci Ukrajině propojilo všechno, co každý pravověrný putinovec bytostně nesnáší. Populární herec Vetchý svůj herecký talent a popularitu důsledně využívá k přesvědčování veřejnosti, že podpora Ukrajiny je normální a morální postoj. A že naopak není normální ani morální být unaven z toho, že o kus dál blízký národ válčí o svobodu a přežití. A pak samozřejmě zjištění, že na drony už je vybráno přes polovinu z potřebných sto miliónů.“
Jiří Leschtina, ČRo Plus

Proč jsou drony v současné válce tak důležité a proč kvůli jejich dodání Ukrajině tuzemští poskoci Ruska tak vyvádí?

Drony jsou jednak oči vojáků, pomáhají při útocích na nepřátelské pozice i pozorovat pohyb nepřítele vpřed.

Pak ale taky, jako jednotka v ceně řádů desítek korun, dokáží zlikvidovat třeba tank za stovky miliónů. Což právě v situaci, kdy Ukrajina neoplývá velkým množstvím těžké techniky ani dělostřelecké munice, může být důležitý prvek, který udrží okupanty v jejich zákopech.

Za málo našich peněz, docela hodně ukrajinské muziky. A ruské škody.

🏇 Na závěr můžu všem ruským kolaborantům v ČR slíbit, že my, skuteční Češi a vlastenci peníze na těch 10 000 dronů mezi sebou vybereme, aby je mohli stateční ukrajinští obránci ruským okupantům nasypat na hlavy 👍

Ostatně už jsem právě v této sbírce na ně, za komunitu Visegradský jezdec, poslal 10 tisíc korun ❤

Rusko je Třetí říše v barvě. A taky jako Třetí říše dopadne.

(Úvodní obrázek Týden.cz)

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh