Arcibiskupský palác jako jedna z temných skvrn naší současnosti.

👹 Shrnuji dění kolem vedení katolické církve v ČR jen za poslední týden.

Jakkoli rozumím tomu, že je mnoho slušných tuzemských věřících (a i mezi biskupy), tato nahnědlá squadra z Hradčan, likviduje, (protože je v médiích nejviditelnější), reputaci všech ostatních katolíků naprosto spolehlivě.

👹 Nejprve se dozvídáme, že blízký spolupracovník Dominika Duky, bude v nadcházejících volbách (apolitická církev? No, čím se blíží Rusku, tím víc se otevřeně angažuje v politice) volbách kandidovat za populisticko -xenofobní a proruskou SPD, která už má za sebou několik rasistických skandálů, včetně popírání holokaustu, či posílání některých skupin obyvatelstva do vyhlazovacích táborů

Sám kandidát Josef Nerušil, (samozřejmě bojovník za tradiční hodnoty ještě nedávno žijící s mužem), k tomu říká: “Kardinál má radost, že se o něco snažím“.

A tak bude volebním lídrem SPD v Praze …

👹 Souběžně s tím se dozvídáme, že nominantka České biskupské konference (výslovně Dukova) do Rady ČT Hana Lipovská, bude kandidovat za podobné, jen ještě více extrémistické uskupení kremlobotů a dezinformátorů, Volný blok.

Ve chvíli oznámení její nominace dokonce má toto uskupení na kandidátce pure neonacisty z DSSS.

Pro úplnost dodávám, že část věřících i hodnostářů mimo Arcibiskupský palác v Praze, obě tyto kandidatury veřejně odsoudila

👹 Prakticky následující den se dozvíme, že člen brněnského proruského spolku náglů Slušní lidé, s nimiž měl v minulosti Duka společné cíle a veřejně je i pochválil, za je jejich vyvádění v duchu bojůvek z počátku historie Třetí říše ,

umlátil v Brně člověka kladivem, hodil jej do auta a to i s mrtvým posléze zapálil.

Nějaká reakce? Údiv? Odsouzení?

Od člověka, který výslovně odmítl odsoudit rasisty, když napadali a vyhrožovali “nebílým‘
‚ prvňáčkům z teplické školy, s odkazem na to, že má jiné starosti?

Ani náhodou.

👹 No a dnes jsme se dozvěděli, že na přímý povel primase našich katolík,ů mají být odprodány hradnímu kancléři Mynářovi církevní pozemky (Duka není jejich majitel, ale správce) výrazně pod cenou.

Mynář nabízel nejprve cenu 20 korun za metr, to církev nejprve odmítla. „Pan Graubner za námi přišel v dubnu s tím, že jej Duka poprosil, jestli by prodej pozemku Mynářovi nakonec ještě nezvážil. Důvod byl, že kancléř dělá problémy s varhanami. Mynář chtěl původně zaplatit směšné peníze, panu Kropáčovi se to ale podařilo vyhádat aspoň na polovinu odhadní ceny. Všechno je to politika,“ popsal redakci pod slibem anonymity jeden ze svědků citovaných jednání. Jak upozornil, všichni účastníci schůzí podepisují klauzuli o mlčenlivosti

👹 Mynář má k Dukovi blízko. V roce 2017 byl kardinál na Mynářově oslavě padesátých narozenin. Rok předtím zase Duka sloužil mši v ani ne tisícových Osvětimanech na 666. výročí založení obce. Podle kněze Kasana Dukovu návštěvu zařídil právě Mynář.

👹 Na závěr pro dokreslení jedna starší záležitost.

Tohle už není ani vtipné a kromě ostudy pro všechny zúčastněné, jde jen o další kamínek do mozaiky, že momentálně směřujeme – i s Dominikem Dukou -tam, kam měl odnést Vraník v podání Ondřeje Vetchého, Dorotu Máchalovou.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh