Bratislava 22

V Bratislavě se sešlo včera více než 15 000 lidí, aby dali najevo, že nechtějí tolerovat homofobní projevy ve společnosti, jejichž nárůst vede k dehumanizaci LGBT komunity, která se pak u největších radikálů propisuje do menších či větších násilných skutků.

Akce se zúčastnila slovenská prezidentka, premiér a další politici.

Včerejší večerní Bratislava

LGBT komunita má strach a vyjadřuje obavy z dalšího vývoje. Sami totiž pozorují zhoršení atmosféry ve společnosti a zvýšenou míru verbálního i nonverbálního násilí.

Průšvih je to pro všechny, když společnost dovolí dehonestovat jednu skupinu, časem v klidu totéž dovolí u skupiny druhé. Pokud by se útoky stupňovaly, homosexuálové se nejspíše tzv. schovají, nebo odejdou ze země. Pak si samozřejmě agresoři vyberou jinou minoritu, kterou označí jako tu, která „za to všechno může“ a budou pronásledovat je. Střelec z Blavy už ostatně naznačil poměrně explicitně, kdo jí nejspíš bude: ✡️

Homofobie jako mainstream východní Evropy i jejích politických reprezentací

Začíná to vždycky vydělováním: my versus oni. Ten prvopočátek si nepředstavujme jako nějaký hon, nebo zóny bez LGBT (zdravíme do Polska), ale začíná vždy tím, že politici mají potřebu o lidech s jinou sexuální orientací mluvit, jako by záleželo na tom, jestli elektrikář, který vám spravil pračku chodí s chlapem, nebo ženou. Charakterizovat někoho tím, jak ,,to doma má“ je první krok k naznačení, že je někdo od nás odlišný a sekundárně podřadný.

Je to atavismus, jiná tlupa představovala dřív vždy nebezpečí a byla nepřítelem. Kdo nechápe, o čem píšu, ať drapne komiks Maus a čte.

Asi nějak takhle to začne … Jen je prostě oddělíte od většiny.

A teď reálie. Premiér Heger se sice protestu proti dehumanizaci LGBT zúčastnil, ale jen dva dny před tím poslanec jeho strany Ol’aNO ve slovenském parlamentu navrhoval zákaz vyvěšování duhových vlajek na veřejných místech …

A upřímně slovenská prezidentka působí v zemi našich sousedů jako ojedinělý maják, homofobní narážky a někdy i otevřené útoky se ozývají ze všech politických stran, kromě Progresívneho Slovenska, které ale momentálně zastupuje cca 1/10 slovenských voličů.

Zuzana Čaputová v objetí s provozovatelem podniku na jehož hosty střelec zaútočil.
Europoslankyně Lucia Ďuriš Nicholsonová, vybrala několik výroků politiků na zmíněné téma. Jak byste se cítili jako homosexuál v takové zemi? My ostatní nezažíváme podobné útoky, jen proto, že existujeme, ani přibližně. (Pokud nejste třeba Rom, nebo muslim, že jo…)
Boris Kollár, dnes předseda parlamentu SR (Národná rada), politik, který má 12 dětí s 10 ženami …
Na závěr slovenského okénka sám bývalý premiér a dnes stále ministr Matovič. Jak byste se cítili jako člen LGBT komunity v takové zemi? A to je stále jen malý vzorek celku.
Bratislava 14. října 2022.

Hlasujte pro mě v anketě Křišťálová lupa 2022!

Web visegradsky-jezdec.cz byl nominován v kategorii One (wo)man show.

Naši politici to umí taky

A buďme upřímní, Česko vypadá v této problematice vedle Slovenska a zejména pak Polska nebo Maďarska, kde si vládní PiS a Fidesz udělaly z otevřeného útočení na LGBT lidi politickou agendu i přes tyto obrázky, ještě stále jako liberální stát.

Posuďte sami- jen stručně:

Celá reportáž polské vládní televize
ČTK, Seznam Zprávy 8.srpna 2020
12. března 2019
z webu Refresher
Polská státní (provládní) televize: Ve Španělsku zařídila LGBT komunita odebírání dětem rodičů. Červen 2020
… a dál. Překládat asi netřeba
Platí všude. Kromě pure neonacistů v politice, je vytváření tlaku na homosexuály zástupným problém, který předhazují voličům politici, neschopni řešit klíčové problémy dané země.
Únor 2022, Respekt.

Odkud se to …

Forum 24, duben 2022
Seznam Zprávy, duben 2022
Alespoň stručně, jak se necháváme Rusy manipulovat ZDE

Pokud se společnosti shodnou (a na tom se věda již shodla), že homosexualita je vrozená a tudíž pro část lidí přirozená, pak nemohou tolerovat útoky na LGBT komunitu. Útoky na základě biologické (genetické) podstaty člověka totiž patří do výbavy obou hlavních totalitních režimů minulého století.

Seberme populistům a neonacistům v řadách politiků klacek, kterým část společnosti nejčastěji v předvolebním čase vždy rozdráždí, aby nemuseli vysvětlovat složitá řešení společenských problémů.

Obzvlášť dnes, kdy vidíme, co je stát, který antiLGBT propagandu do našich krajů účelově šíří už léta, vlastně zač.

Ještě jinak: Česko a jeho nejbližší východoevropští sousedé čelí válečnému stavu, energetické krizi s ní související. Inflaci, která dorazila už z postpandemické doby a při tom všem se stále odehrává pro naši budoucnost zásadní klimatická změna. Budeme muset zbrojit, trápí nás početné a vysoké exekuce, žijeme ve dvojrychlostí zemi,. kde periferie výrazně zaostávají za nejbohatšími a rychle se rozvíjejícími regiony, čeká nás nutnost rychle narýsovat a realizovat energetickou koncepci země, nemáme jasno o příjmech do důchodového systému, atd,.. Vážně se chceme nechat točit na neexistujícím problému?

Když to na nás nebude účinkovat, politici s tím za čas přestanou. Queer je jeden z normálních segmentů společnosti, který až na sexuální preferenci funguje úplně stejně jako její ostatní celky.

Nenormální byl ten hošan s bouchačkou.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh