Co neminout na sítích

Výběr informací, které doplňují celkový obraz, ale kvůli jiným (třeba i větším) mediálním tématům mohly poněkud zapadnout.

Nejčastější téma je v současnosti válka, není se co divit a proto bývá i počet mediálních zpráv na toto téma v posledním roce nejvyšší.

Co taky jiného, než snaha o likvidaci 40 miliónového evropského národa, sousední totalitní zemí. Nic takového jsme v Evropě nezažili od II. světové války.

A. Patnáct protidronových systémů MR-2 Viktor na které jsme se jako Češi 90 milióny korun, složili odjíždí na frontu.

B. Propagandu děláme ohledně války i my, západ. Nemusí jít nutně o lhaní, zbraní v informační válce jsou i různá memes, obrázky a satira.

Tak nějak všechno je obsaženo ve videu, které někdo sestříhal a jakoby narouboval do ruské propagandistické televize.

Obsah sdělení ovšem sedí 🙂

C. „Horká hlava“ 🇷🇺 za pět a půl. Cajk

D. Britské tanky Challenger 2 už jsou v Ukrajině

E. Další český kremlobot, který nejspíš bude sdílet osud Čermáka a Tušla. Trestních oznámení je za jeho videa již podáno několik.

F. Nesnesitelná lehkost bytí našeho bývalého několikaministra … Prostě mu to nejde.

G. Německá pomoc připomíná plavbu velkého tankeru. Dlouho se neděje nic, pak se dá pomalu do pohybu a nakonec se nedá zastavit. No, lepší trochu pozdě a setrvale, než vůbec.

H. Ještě jednou tanky, tentokrát naše, repase z Excaliburu, placená Američany a Nizozemci.

Ch. A ještě něco z našich luhů a hájů

I. Memento na závěr

Je to naše věc. A zdá se, že se si to většina z nás uvědomuje. A to je dobře. Ruská agrese nás na jednom velkém tématu naší současnosti dokázala víc spojit, než rozdělit a to nebývá obvyklé.

A to je dobře.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh