Dezinformační spirála v pohybu.

Už jsme několikrát v minulosti viděli, kam povede, když část společnosti podlehne dezinformacím a konspiračním teoriím.

Takoví lidé se vždy pohybují na stupňující škále: strach ➡ pocit ohrožení ➡ nenávist ➡ verbální agrese ➡ fyzická agrese ➡ násilný pokus o změnu systému.

Jde jen o to, kam až je každý takový člověk ochoten zajít.

Připomínám například:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/fake-news-v-praxi-ozbrojenec-strilel-v-pizzerii-aby-zachranil-deti-pred-pedofilni-siti-clintonove-_201612060955_mslezakova

A nejvyšší stadium:

Covid dezinformace už rozhýbaly ty nejlabilnější jedince i v ČR

1. Minulý týden

https://echo24.cz/a/S4EJS/muz-dal-prodavacce-v-cukrarne-pesti-chtela-po-nem-aby-si-nandal-respirator

2. Minulý týden

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/na-ockovaci-tym-hazeli-kameny-odpor-v-regionech-kde-se-nedari-ockovat-178897

3. Ve čtvrtek

Přestává to být sranda. Symptomatická je nečinnost státních orgánů během celé aktuální dezinformační vlny. Konce pak mohou být takové.

3. Facebook Markéty Pekarové Adamové (TOP)

Část z tisícovky komentářů na adresu poslankyně Markéty Pekarové Adamové poté, co odsoudila násilné útoky kamením na očkovací týmy. Zdroj: Manipulátoři.cz

Závěr

Protože jak známo, vláda ani orgány činné v trestním řízení, proti šíření dezinformací nedělají vůbec nic, lze předpokládat, že se podobné projevy budou stupňovat.

Tlak na lidi semleté dezinformačním průmyslem je velký, oni ve svém virtuálním světě žijí v tom, že je proti nim, tím že se odmítají podílet na solidárních opatřeních k utlumení viru, vedena vyhlazovací válka.

Apeloval bych na ostatní, aby se snažili vystříhat podobných projevů, ať se neradikalizuje ještě větší část společnosti. Obranou proti vyšinutým, není aplikace stejných vzorců chování.

Tím spíše, že už jsem takové projevy taky na sociálních sítích viděl.

Článek o tom, jak dezinformační lajna funguje například tady ve Zdravotnický deník. Z článku je pak i úvodní i závěrečná fotka k textu.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh