Dezinformační tlak na Českou republiku

Česká republika je, stejně jako ostatní země východní Evropy, pod útokem ruské hybridní války. Ta má za úkol rozleptat důvěru v demokracii a vzhledem k tomu, že nedemokratické strany mají zhruba 50% preference – po cca třiceti letech demokracie a nebývalého rozkvětu, je vidět, že jim to už částečně podařilo.

Primárním cílem, ke kterému má její snažení směřovat je vystoupení České republiky z Evropské unie (dílčím předpokladem proto je například nepřijetí eura). Ostatně je symptomatické, že tomuto kroku vyjadřují podporu otevření kremloboti, nebo lidé s totalitní minulostí jako Zeman, Babiš, Okamura, Klaus, či nově nedávno jeho syn.

Jedním z aspektů této války je i cílené ovlivňování VŠECH diskuzí pod články na zpravodajských webech, tvorba blogů s tématikou ruského vidění našich problémů a jejich celkové zahuštění na stav, kdy přes názory “Ruska“, ať už jde o EU, imigraci, či naši politickou scénu, už nebude vidět na názory ostatních, které by diskuze, či blogy alespoň vyvažovali.Tato fóra jsou nyní ruskou propagandou zcela zahlcena a běžný, o politiku se příliš nezajímající, čtenář, bude mít po pár dnech, či týdnech dojem, že je se svými “normálními“ názory už vlastně osamocen a my všichni ostatní už si myslíme to, co tu vlastně ruská propaganda šíří.

My ale tak bezbranní nejsme, jen je potřeba to nezabalit dopředu. Je potřeba být všemožně aktivní v postování odkazů na své FB, být aktivní v diskuzích a fórech, pouštět se do polemiky s autory článků, psát blogy. Taky je třeba nedávat vůbec prostor anonymním a haterským profilům tím, že s nimi nebudeme zabředávat do žádné výměny názorů, hádek a polemik, to je přesně voda na jejich mlýn, navíc to co mají říkat a psát řídí FSB a to fakt nejsou Velebovci a rozbít ty jejich zacyklené lži stojí moře času a energie. Nejlepší zbraní je prostě “zaplevelit“ internet (jak je možný, že má dnešní DVTV s dcerou Nicholase Wintona, kterýho tu uznává 90% národa, má jen 38 sdílení?- takovéto rozhovory s přesně opačnými než “ruskými“ názory, musí internetem doslova svištět), naší propagandou, která ovšem nebude lživá, nenávistná a nebude pracovat proti zájmu ČR a jejich občanů a všechny tyto trolly jakmile, se zapojí do diskuze s vámi, rovnou banovat a mazat.Tahle válka se prostě velmi intenzivně odehrává i na síti a vůbec není nutné nechat si dát mat od někoho, kdo to dělá za peníze, či z blbosti.Vyšší princip mravní.

🇨🇿🇪🇺❤️ EDIT: fascinující je, že tento příspěvek jsem napsal už v roce 2017 a není na něm třeba měnit ani slovo.

Což je ale vlastně negativní zpráva…

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh