Dobré vidět a vědět

Několik videí z posledních dnů, která mi připadají důležitá a o něž se chci se čtenáři stránky Visegradský jezdec podělit.

  1. Každému, kdo už začal pochybovat o tom, kdo je ve válce vlastně agresor, to můžete připomenout tímto minutovým šotem:

2. Když se ti srazí ideologie s dialektikou, nemůže to dopadnout dobře 🙂 Mluví zajatý ruský voják (v bílém) s vyslýchajícím Ukrajincem

3. Válka ve své krystalické podobě. Dnes a denně na stovkách kilometrů fronty. Nemůžeme přestat v jejich podpoře

4. Viktor Orbán u Carsona. Nedávno bědoval v Rumunsku, že dokud je Slovensko v EU a NATO, nelze si vzít zpět, jak on tomu říká – odtržená území – na jižním Slovensku. Ukrajina ale v NATO a EU není a hraje o svou existenci. Orbán cítí šanci.

5. Orbán ale musí spoléhat jen na Putina. Na to, že Ukrajinu zničí a rozerve. Ukrajina Orbana přežije.

6. Nikdy nevěř tomu, co zaznívá z Kremlu. V podstatě vždy udělají opak, než to co tvrdí.

7. Nový školní rok v Ukrajině začíná tak, jako skončil ten minulý. V protileteckých krytech. K začátku školního roku se mimochodem váže i úvodní fotka, byť není úplně nová. K té, myslím, není třeba nic dodávat …

🏇 Některé obrázky nepotřebují dalších komentářů. Rusko se prohnilo zpátky k totalitě, v níž nezáleží na lidských životech. My tady v Česku máme jeden důležitý úkol sami k sobě. Nevpouštět sem ruský vliv. Těžko u nás Putin bude měnit poměry vojensky (Slovensko po volbách, Maďarsko?), ale úspěchy má v hybridních metodách a subverzi.

Není divu, neexistuje boj o mediální prostor, ten oficiální místa vyklidila ruské propagandě a nechala tak všemu volný průběh. Je to tedy na nás a i proto například vznikl tento příspěvek.

Díky všem za podporu a sdílení 👍

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh