Dvě tváře Ukrajiny

Žije se i ve válce, byť nám to připadá nepředstavitelné. Čas války může vzít to nejcennější, co máme, ale taky v něm můžete prožít nejhezčí den svého života.

Dva takové příklady jsem dnes našel v ukrajinských zdrojích.

Nejcennější, co mám

1️⃣. Oděsa: Žádost o ruku v přístavu, který se opevnil v očekávání útoku a vylodění ruských okupantů.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
K těmto fotografiím Alexandra Medveděnka není co dodat.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejcennější, co jsem měla

2️⃣. Novinářka Irina Sushkova napsala:

„Sedím vedle svého mrtvého manžela. Můj život leží vedle mě v uzavřené rakvi. Proklínám tyto fašisty za tebe, můj drahý, za naše nenarozené děti. Je mi dvacet pět let a jsem vdova. Nelidé mi ukradli život. Zasrané Rusko mi ukradlo život.“

„Dlouho jsem přemýšlela, co ti dát k prvnímu výročí svatby. Nakonec jsem musela vybrat věnec na hrob. Když jsme spolu mluvili naposledy, řekl jsi, že chráníš můj spánek. Teď hlídám já ten tvůj po zbytek svého života.“

Může jít o černobílý obrázek 2 lidem , people standing a indoor
Obrázek
Může jít o obrázek 1 osobě , dítěti , standing a trávníku

🏇 Těžko něco psát. Važme si toho, že žijeme ve svobodné Evropě a ze všech sil pomáhejme těm, kteří takové štěstí nemají. Ukrajina zvítězí.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh