Fotopříběh: Jak svět (ne)přichází o gymnastky

Ano, už Věra Čáslavská, naše sedminásobná (!) olympijská vítězka mnohokrát potvrdila, že sport (v tomto případě speciálně gymnastiku) a politiku můžete oddělovat jak mohutně chcete, nakonec jsou to ovšem sami okupanti, kteří životy sportovců s rozhodnutími politiků násilně propojí.

Chtěl bych vám dnes ukázat fotopříběh příběh malé (8) nadějné ukrajinské gymnastky z Oděsy, o tom jak byla denacifikována ruskou okupační armádou.

A taky o tom, že zázraky se dějí.

V květnu 2022 byla s rodiči v Oděse, když bylo město napadeno raketami (mimochodem, stejně jako tomu bylo dnes).

V důsledku zásahu domu raketou na ni spadla betonová deska, což jí způsobilo zlomeninu 4 žeber, poranění hlavy, zlomeninu ruky a řadu dalších zranění a především devastující zranění nohy, která jí musela být pod kolenem amputována.

Strávila 14 dní v umělém spánku na nemocniční JIPce.

🏇 Dnešní Rusko a dnešní Ukrajina na jednom osudu.

Proto jim pomáháme.

Zdroje: nejčastěji ZDE a ZDE.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh