Hrdina Ukrajiny, etnický Rus z Estonska

Příběh Germana Barinova – ruskojazyčného Estonce, který je prvním občanem Estonska oceněným Ukrajinou za statečnost v boji proti ruským okupantům.

Jeho příběh přinesl @BadBalticTakes.

🇪🇪 German Barinov pochází ze západoestonského Pärnu a je mu 25 let a sloužil v estonské armádě, taky u policie a jako dobrovolník Ligy obrany.

🇪🇪 Když přesně na Den nezávislosti Estonska začala v Ukrajině plnohodnotná válka, pracoval jako plavčík až v Austrálii, ale okamžitě se rozhodl pomoci Ukrajině v jejím boji proti okupantům.

🇪🇪 Hlásí se k ruské národnosti a je hrdý na své slovanské kořeny, a proto říká, že ho znechutilo, jak ruská armáda útočí na civilisty, a také chtěl pomoci zabránit tomu, aby se válka přenesla do Estonska. Říká, že je pro něj lepší smrt než život pod vládou Ruské federace.“

 🇪🇪 ,,Myslím, že hrozba z Ruska je setrvalá, ostatně to ukazuje smutná zkušenost. Zároveň mám mnoho přátel, kteří slouží v estonské pravidelné armádě a jsou na tuto eventuální válku více než připraveni. V Estonsku je velká pozornost věnována partyzánskému výcviku obyvatelstva, takže v tomto případě máme znalosti i k provádění partyzánské války.“

🇪🇪 ,,Druhý den po příjezdu, když jsem se poprvé ocitl v zákopu pod palbou, jsem si myslel, že až ustane, seberu se a vrátím se domů, že je toho na mě moc. Pak jsem ale potlačil své vlastní pocity a vzpomněl si, že existují obyčejní civilisté, kteří každý den sedí doma pod mnohem intenzivnějším ostřelováním. A zůstal jsem.“

🇪🇪 German Barinov je hrdina. Navzdory snaze Kremlu zasít v Pobaltí rozkol není jeho postoj nijak výjimečný. Mimochodem, German mluví i estonsky.

V posledních desetiletích bylo v integraci etnických Rusů v Estonsku dosaženo velkého pokroku a je zřejmá generační obměna.

,,Většina naší rodiny v Estonsku je mě nyní neuvěřitelně hrdá“, dodává German.

🇪🇪 ,,Nyní svět pochopil, že Ukrajina bojuje za celou Evropu a možná i za celý svět. Ze zkušeností z 2. světové války je mi jasné, že velký hladový vlk se nezastaví před jednou ovcí“.

🇪🇪 Díky svým schopnostem a statečnosti během uplynulých šesti měsíců v ukrajinské cizinecké legii (při nichž byl mimo jiné dvakrát zraněn) se Barinov vypracoval na velitele čety. Prezident Zelenskyj mu nyní udělil Řád za odvahu 3. třídy.

🇪🇪 Píše Bad Baltic Takes: ,, Germane Barinove – jsme na tebe všichni hrdí. Děkujeme ti za tvou nezištnou službu Ukrajině, Estonsku, Pobaltí a světu!“

Souhlas 👍

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh