Jandejskovo Waterloo

Dnešní akce ruské páté kolony a Jandejskova oligopolu Rabbit.cz skončila spíše debaklem, než čímkoli jiným.

Kdo jsou hlavní organizátoři dnešních protestů zač a že patří k proruské scéně v ČR jsem na mnoha příkladech dokázal TADY. Text je opravdu důležitý pro pochopení kontextu.

Ještě doplním, že už o víkendu daly od této akce tři největší profesní organizace zemědělců ruce pryč, protože „nesouhlasí ani s formou a ani s velkou částí požadavků a nakonec ani se samotnými postavami organizátorů“.

Zjednodušený přehled:

A. Koho tento protest opravdu byl ⬇️

https://twitter.com/i/status/1759567099976966299
Jandejskův (hlavní pořadatel akce) Rabbit.cz sponzoroval volební kampaň ruské áté kolony v parlamentní politice pod názvem SPD.
⬆️ Vracenky.
⬆️ Šéf a majitel SPD Okamura se taky dnes mezi „zemědělci“ objevil. Řekl bych, že ze strany SPD se Rabbit nějakého snižování, nebo snad rušení dotací, bát nemusí 🙂
⬆️ Samozřejmě se mezi „zemědělci“ objevilo se i další ruské tykadýlko v ČR Jindřich Rajchl. (obě fotky @TapetaTeta )
⬆️ Obyčejná rozzlobená „zemědělkyně“ si na dnešní demonstraci pořizuje selfie …
⬆️ Jujky! Společné foto organizátorů a mluvčích z Rajchlových demonstrací pořízené po jedné z nich …

B. Kdo se nechal ruskými kolaboranty napálit, uznal to a z Prahy odjel: ⬇️

⬆️ … a vizuální potvrzení výše řečeného. Via @JaromirSramek

A kdo dnešek od začátku odmítal a proč: ⬇️

Test určitě neproruských protestujících „zemědělců“ ukrajinskou vlajkou dopadl podle očekávání: ⬇️

⬆️ via @FilipHorky

… a tím bychom mohli celou zkrácenou zprávu o dnešní demonstraci „zemědělců“ zakončit.

Leč chybí ještě dvě poznámky.

Za prvé: Jak se z Jandejskovy hvězdné chvíle stala jeho epická porážka, která vlastně stvrdila staré ruské motto: „Mysleli jsme dobře (pro sebe) a dopadlo to jako vždycky …“ 🙂 ⬇️

Druhá poznámka se týká všech farmářů a zemědělců, kteří dnešní šaškárnu ruské páté kolony – i přes interní problémy celého segmentu – odmítli a někteří z nich dokonce veřejně.

Je to viditelný občanský postoj a vzkaz směrem ke společnosti, kdo jsou organizátoři dnešní akce a že s nimi nechtějí mít nic společného.

Především kvůli nim skončila dnešní akce v podstatě fiaskem a udržela ruskou pátou kolonu i nadále v izolaci.

Skuteční sedláci tvrdě makají na naší půdě a někdy už kontinuálně stovky let (s nuceným přerušením za doby komunismu), a jejich vztah k půdě se propisuje i do vztahu k naší zemi.

Nakonec to byli právě naši sedláci, kteří jako poslední odolávali komunistickému tlaku v padesátých letech minulého století, kdy už to zbytek společnosti zabalil a podvolil se totalitní mašinérii.

Všem takovým za dnešek (a už i včerejšek) respekt a moc díky 👍

Úvodní foto: Agrobaron Zdeněk Jandejsek mluví na pódiu a stafáž mu dělají příslušníci proruské polovojenské organizace Národní domobrana. Tyto domobrany jako bezpečnostní hrozbu zmiňují výroční zprávy o extremismu MV ČR či zprávy BIS…. (via @Posledniskaut)

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh