Je to ložený? Je.

Že není skupina influencerů a politiků, která se etablovala při zlehčování Covidu a opatření proti jeho šíření, proruská? Rajchl? Vrabel? Peková? Ale jistě, že jsou to ruští kolaboranti. Důkazy tu průběžně přináším po celou dobu, kdy se tak začali veřejně profilovat.

Jedna věc je chaos a nekompetence vlády za doby pandemie – to je nesporné. Druhou věcí je, že se organizování protestů proti tomu aktivně chopila ruská pátá kolona v zemi.

Není to ovšem překvapivé, podobně se ruská stopa objevovala i v katalánském referendu o samostatnosti, či protestech Žlutých vest ve Francii.

Kde se vyskytne problém vzbuzující emoce, s potenciálem rozdělit společnost, tam se ruští kolaboranti vždy zaktivizují a lidi programově polarizují. Nástrojem jim jsou jak nekompetentnost politiků, tak i dezinformace a hybridní operace (u nás např. cirkus kolem odstraňování Koněvovy sochy).

Ruští kolaboranti v ČR jsou čím dál víc agresivnější a radikálnější. Což je na druhou stranu důvod, proč zůstávají společensky izolovaní a početně slábnou. Na požadavky svrhávání vlády a útoku na ČT slyší jen desítky tisíc největších extrémistů v zemi. A ještě musí být zmanipulování dezinformacemi a ochotni svůj názor projevit na akci. Proto bylo na Letné (Chcípl Pes) několik desítek lidí, stejně i na jiné demonstraci na Náměstí republiky a Vrábelovi na jeho akci dorazily jen jednotky tisíc. Ano, bylo opravdu ošklivě, ale lidi slavící svobodu a demokracii Prahu zaplnili v hojných počtech.

Aktuálně se projevila třeba senátorka Jana Zwyrtek – Hamplová, další posel ruského vidění světa.

Co přesně se stalo?

A. Na demonstraci ruských kolaborantů byly vyfoceny v jejím čele ženy s kulichy v barvách ruské trikolóry. Dezinfoscéna ihned rozpoutala přesvědčovací kampaň, na základě obrázku z jednoho eshopu, že jde o trikoloru českou.

Není to vlastně ani podstatné, důležité je další dění. Já bych to třeba i těm dotyčným věřil, že se domnívaly, že čepice mají naše barvy a prostě se spletly. Pokud by se tedy neusvědčily samy (níže popsáno). To by z nich stejně nesejmulo nálepku ruských kolaborantek, když jdou v čele takovéto demonstrace. (Vysvětlení, jak je to s barvami trikolóry ZDE).

Ale ony se ke své orientaci dlouhodobě veřejně hlásí a tak celá diskuze a obhajoba jejich soudruhů, že čepice je česká, padá i hodnotově, natož fakticky.

Fotky přes @Roman_Maca
Komu by tento sdílený post nepřipadal proruský, ale vlastenecký (:D), tak je tu třeba ještě jiný sdílený příspěvek paní našistky.
Poslední žena s kulichem se sice brání, že není proruská, ale na demonstrace, kde otevřeně Rusko podporuje, kde se mluví o ředění národa ukrajinskými uprchlíky a kde se volá po vystoupení z EU a NATO, nejen chodí, ale taky má tuto proruskou inciativu na profilové fotce. Je to stejné, jako bych si vzal slávistickou šálu, dres a vlajku a tvrdil kolemjdoucím, že slávista rozhodně nejsem.
Navíc: ony už několik dní před onou demonstrací, kdy objednávaly ty kulichy, věděly, že jsou v barvě ruské, nikoli české trikolóry.

Samozřejmě „nestranná“ Jana Zwyrtek Hamplová nejprve vypustila čepicový příspěvek na obranu těchto čtyř žen. (Zajímavé, jak mají všichni tito kremlofilní apoštolové pravdy snahu vždycky se zastávat JENOM kremlobotů a dezinformátorů, případně lkát na zabíjením proponentů Putinova režimu, či ničení ruské okupační infrastruktury a vyčítat nám ostatním, že dostatečně netruchlíme – zatímco zvěrstva ruských okupantů v lepším případě přehlížejí po celou dobu ruské invaze.

A nakonec si pozvala dvě aktivní obdivovatelky Putinova teroristického režimu na oběd do senátu. Za mě cajk.

via @GibisVB

Ať si „Rusáčci“ v Česku navzájem notují. Pro nás ostatní je důležité všem ukázat, kdo jsou tito lidé ve skutečnosti zač a nedopustit, aby jejich kolaborační rakovina mohla metastazovat dál, mezi další část národa, která netuší, o koho jde.

Jsou sami. A tak to i zůstane.

Když budeme chtít a postaráme se o to.

(Úvodní foto: Aktuálně.cz)

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh