Joe Biden v Kyjeve

Jak už víte, ať už z médií, nebo ze stránky Visegradský jezdec, prezident USA dnes dorazil na neohlášenou návštěvu Ukrajiny. Stalo se tak symbolicky v den devátého výročí masakru na Majdanu. Ten den v roce 2014 se stali účastníci revolučních protestů terčem střelby snajperů a několik desítek demonstrujících bylo toho dne zastřeleno.

Vytvořil jsem galerii z fotografií, tak jak je dnes vydaly ukrajinské i světové agentury.

Přivítání před prezidentským palácem. Prezident USA s první dámou Ukrajiny
Oba státníci nejprve zamířili na Michajlovské náměstí, kde se nachází zeď s podobiznami vojáků zabitých v této téměř desetileté válce
Together
Capo di tutti capi 🙂 Tato fotka je majstrštykem (patrně) Bidenova PR týmu
Návštěvu provázela i záplava memů 🙂
Po odjezdu pokračoval prezidentský pár Ukrajiny v oficiálním programu a společně uctili památku zavražděných demonstrantů na Majdanu v zimě 2013/14
Ukázka toho, co na Majdanu odehrávalo 20. února 2014 z dílny BBC. Pokud byli již tehdy za evropskou příslušnost ochotni Ukrajinci jít s klacky proti puškám, je pro ně mnohem snazší mít možnost se bránit ruské invazi adekvátní výzbrojí. Jim jde o samotnou existenci vlastní země a národa.

Biden v Kyjevě. Je to dobře, každá taková návštěva významného státníka jako podpora bojující zemi, je takovou pojistkou. Není to pouhý tweet nebo FB status, deklarovanou pomoc to podmiňuje uskutečnit, jinak by se západ strašně shodil a povzbudil by naše nepřátele.

Takže 👍

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh