Memes, které umí

👽 Experti na hybridní válku, nebo na zákulisní vliv Ruska v ČR, chcete – li, se shodují, že právě takovéto memy, s jasným a jednoduchým sdělením, jsou nástrojem, který na sociálních sítích nejlépe překračuje (sdílením i získanou pozorností) algoritmy vytvářené bubliny.

👽 Ostatně, každý, kdo sleduje podrobně sociální sítě, se musel všimnout, že prokremelská scéna je hojně používá.

👽 Často nejde o přesnou analýzu situace, jen její detail, ale důležité je, aby sdělení vzbudilo emoci a zaujalo uživatele tak, aby nezascroloval dále, přečetl si jej a nechal se jím (i podprahově) ovlivnit.

👽 Proto nejsou taky obě části sdělení vytvořeny ,,úřednickými“ odseky za A, B, C, nebo 1, 2, 3, ale jsou zvýrazněny plnými kontrastními barvami a obvykle je tvoří zjednodušené, názorově zabarvené, sdělení, často nevykrývající celou realitu.

👽 Úspěšným příkladem podobné aktivity, ovšem na straně prozápadních aktivistů, je slovenská facebooková stránka Zomri. Mimochodem, sleduje jí v 5ti miliónovém Slovensku o něco více fanoušků, než u nás stránku Andreje Babiše. https://www.facebook.com/zomriofficial

Expremiér a nyní slovenský premiér Matovič v memu Zomri.sk

👽 Tomuto fenoménu, jak získat a využívat diváka/čtenáře se věnuje celá věda, kterou Rusové už dlouho v hybridním působení využívají, jmenuje se zjednodušeně behaviorální psychologie a primárně ji používali obchodní marketéři. Behaviorální postupy jinak slouží i k terapeutickým postupům v medicíně.

,,„Z datové stopy nejenže nějaký stroj ví, jak se jmenujete, kdy a kde jste se narodili apod. Zajímá ho i, co se vám líbí (a co ne), co komentujete, na který obrázek jste se dívali déle a co za texty čtete. Dokonce i jak emociální je to, co komentujete. Z toho všeho pak taky dokáže vyhodnotit váš psychologický profil. Když pak máte miliony takovýchto profilů, dostanete databázi, podle které můžete určovat, na jaké skupiny se populace dělí, a podle slabostí skupin pak pracujete i s celým státem.“ 

Citát via Alexandra Alvarová ZDE.

👽 V souvislosti se sdílením uživatelských dat, kdy vás programy a algoritmy dokáží přečíst lépe než vlastní rodina, pak zpětně vytváří cílený obsah na vás, na zakázku přímo pro zadavatele.

👽 Proto je v důsledku například schopna část ČR nenáviděl György Sorose, ačkoliv na jejich život nemá v reálu ani ten nejmenší vliv. Nebo zase jiní jsou zase schopni za každým dějem (typicky např. pandemie) vidět spiknutí globálních elit, ač jsou obě skutečnosti od pohledu zjevný nesmysl a ač to ještě pár desítek měsíců zpět nikoho z nich ani nenapadlo.

🏇 Tohle je válka o naše hlavy a duše a protože je naformátovaná přes behaviorál, podprahové věci, emoce, atd, nelze na ni úspěšně odpovídat pouze raciem. Boj o amygdalu.

Minimálně část odpovědi musí probíhat ve stejném módu.

A to hlavní: většina lidí, vůbec netuší, že se něco takového děje a přesto bývá tímto způsobem ovlivňována. Vysvětlit to nikomu ani nelze, jsou to příliš ,,jemné“ a neviditelné procesy, ale je možno na lidi působit stejnou emoční zkratkou, pokud z ní vynecháme tu lživou část. Pokud totiž bude o geopolitické směřování (a o tom tady celý text píšu) náš preferenční model světa přitažlivější, než těch druhých, nepotřebujeme lhát a vymýšlet si.

Akorát jej musíme umět prodat.

Úvodní obrázek: Blok proti Japonizaci

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh