Mocná síla slova

Článek, z něhož budu citovat je o Miloši Zemanovi, popisuje některé jeho nepěkné skutky a slova.

Tomu pánovi se vhledem k jeho politice a významu už tak věnuji až příliš často a tak tentokrát podrobnosti stranou, ostatně, kdo chce, odkaz je zde.

Ale zaznívá v něm něco, co a jak bych chtěl, aby dokázali naši politici takhle jednoduše vysvětlit lidem:

👉 „Česká veřejnost zatím drží fascinující, obdivuhodnou a nikdy nevídanou úroveň pomoci a solidarity s Ukrajinou.“

👉 „Je na vládě, aby veřejnosti otevřeně řekla, že se musíme připravit na dlouhé období, ve kterém zažijeme nepohodlí a omezení, větší a bolestivější, než jsou rostoucí ceny paliv a pohonných hmot.“

👉 „Že s největší pravděpodobností naše hospodářství neporoste, že nebudeme mít víc, ale méně, a o to méně se ještě budeme muset rozdělit v rámci Evropské unie s milióny válečných uprchlíků.“

👉 „Že na to jako Evropané máme a že jsme na to hrdí, protože Ukrajinci bojují i za naši svobodu a demokracii. A tohle je cena, kterou chceme zaplatit.“

🏇 Tesat do kamene.

Já netvrdím, že se politici vlády o komunikaci nesnaží, ale dlouho bylo vidět, že prostě předpokládají, že lidi, protože jich dost pomáhá, mají stejně zásadový postoj jako sama vláda.

Teoreticky většina dost možná ano, ale za prvé je většina lidí terčem dezinformačních kampaní, které prostě nemalou část znejistí. Hlavně ale, na rozdíl od vlády, se velké části zdražování energií, PHM, potravin a dalších komodit, spojení přímo či nepřímo s ruským válčením, začínaly existenčně dotýkat.

Navíc ze všech těch událostí, informací a vývoje cen se musela k rodinám dostat obrovská nejistota, ohledně zimy a dalšího vývoje vůbec.

Mediální výtlak, emoce a jednoduchost sdělení. Pak to musí jít.

(Úvodní foto: Ingrid Romancovová, Evropský rozhled)

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh