Naše pomoc Rusku je větší, než pomoc Ukrajině

Ano, bohužel je tomu tak, jen za plynu (ropu nepočítaje) posílá Evropa ruskému režimu denně 700 miliónů dolarů…

Aktuální summit premiérů EU ve Francii jednat o uvalení embarga na dovoz ropy a plynu, ale rozhodlo se, než aby si bohatá Evropa nechala výrazně snížit životní úroveň, bude Rusku tyto peníze platit i nadále a odklon od plyn u bude jen postupný, rozložený do několika let.

Tohle je bohužel reálná politika, tu ukrajinská města bombardovaná ruskými letadly, k výraznějšímu omezení naší ekonomiky nepřesvědčí.

Rusko patrně nezkolabuje (zkolabuje – li vůbec, dřív než vojensky Ukrajinu zničí. Není divu při takovém sponzoringu…

Ano, nám by bylo po embargu na ropu a plyn ekonomicky hůř, ale tohle je třeba včerejší Černihiv … Ty proklamované hodnoty na nichž EU stojí, platí asi jenom jako v projevech politiků na Terezínských tryznách, nebo u památníku vylodění v Normandii…

Další obrazové zpravodajství z Ukrajina za posledních 24 hodin

Obrázek
Pro zajímavost: procenta voličů jednotlivých stran v Německu, kteří souhlasí s okamžitým embargem na ruskou ropu a plyn. Nejvyšší mají vládní SPD a Zelení, přesto to premiér Scholz (SPD) blokuje. Jen dodávám, že není sám, těch států je víc, ČR mezi nimi.
Rusko už se hitlerovského Německa liší jen geolokací. A vlastně se polohy obou zemí v posledních letech stále přibližují…
Obrázek
Tentokrát na hokeji. Z většiny Rusů se stávají pod tlakem propagandy fanatici, kteří mentálně žijí ve válce s námi.
Včerejší útok směrem na Brovary u Kyjeva se Rusům tak úplně nepodařil. Nicméně pomalu stále na většině úseků postupují.
Toto je zase ukrajinské dělostřelectvo u Borodyanky. Ta už je několik dní v ruských rukou.
Další optimistické záběry z ruského, později odpískaného, útoku v prostoru Brovary. Nicméně dnes člen GŠ AČR (jméno jsem zapomněl) na ČRo Plus tvrdil, že pokud tu dlouhou kolonu ruských tanků a techniky Ukrajinci výrazně neponičili a nenapadali, svědčí to o tom, žer jejich síla je velmi omezená. Ten konvoj by prakticky vůbec nemohl manévrovat.
Anastassija, 10 let. Zastřelena opilými okupanty při rabování její rodné vesnice. Rodina ji musela zakopat na zahradě. (Stalo se už před několika dny).
Ruští okupanti si vyšli asi na výlet…
Konečně taky v akci vidíme ukrajinský raketomet.
Streets of Mariupol
Nedaleko Černihova skončila další část okupační armády
Obrázek
Ukrajincům chybí zbraně. Na snímku blokpost ukrajinské domobrany s kulometem DP -27, hluboko ze sovětské éry.
Záběry z bombardované porodnice v Mariupolu. Nakonec tam zemřely dvě ženy a jedno maličké dítě. Putin je anticivilizace.
Evakuace civilistů z Irpini
Obrázek
Zrekvírovaný ruský raketový systém Pantsir S1 ukrajinskými vojáky.

Rusové rozbombardovali plynovod ve Svitlodarsku v Doněcké oblasti.

Video přímo z bojů u Kyjeva.
Ruska propaganda právě vysílá pro občany RF.
Obrázek
Nemocnice v Iziumi
Obrázek
Voják ruských speciálních sil v okupované Borodyance
Till Lindemann Helping Refugees
Till Lindemann, frontman skupiny Rammstein, momentálně maká na berlínském nádraží a tam pomáhá ukrajinským uprchlíkům.
Denaficikace Ukrajiny Ruskem v reálu…
Vlastně dtto. Toto není Stalingrad 1942, to je Charkov o 80 let později.
Noční ostřelování Lutsku. Podívejte se na mapu.
Ruská balistická raketa právě zasáhla část města Dnipro.
Cílem ostřelování Dnipro byla obytná oblast, včetně školky
Okupanti ostřelují raketomety Grad město Mariupol
Konec ruského vrtulníku Mi-8.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Obrázek
Skupina zajatých ruských okupantů nedaleko města Sumy.
Likvidace ruského tanku v předměstské aglomeraci Mariupolu.
Ukrajinská Volnovacha po „osvobození“ Ruskem.
Obrázek
Tohle je strašně sprostý. Evakuujícím civilistům stříká na auta ruská armáda písmeno Zet a ti se pak stávají terčem střelby ukrajinských vojáků. Rusové totiž útočí i z civilních vozidel.
To je přesně to, o čem mluvím.
Obrázek
Ozbrojeným silám Ukrajiny se podařilo zlikvidovat generála majora Andriye Kolesnikova, velitele Východního vojenského obvodu.
Obrázek
Na závěr grafika DeníkuN: „Když se píše o tom, jak Rusové vybombardovali Charkov, že to není nějaká „prdel světa“ ale velkoměsto velikosti Mnichova, větší než Praha? Už 10 dní bez vody, zcela zničený #Mariupol je větší než Brno…“ (Tomáš Kapler)
Díky, že jim pomáháte!

Související události

Většina politiků na Západě stále nemá kapacitu pochopit, že když ho nezastavíme teď, lžeme si sami sobě, že ho zastavíme někdy pak. To už bude mnohem horší, možná pozdě. Naší povinností je to připomínat a říkat to nahlas. (poslanec Marek Ženíšek, TOP)

Ukrajinci již používají na svou obranu zbraně, které byly nakoupeny z české sbírky a které dostali od české vlády. Řekl to dnes ukrajinský velvyslanec v Praze Jevhen Perebyjnis.

Závazek dvou procent výdajů na obranu označil premiér Petr Fiala (ODS) za „absolutní nezbytnost“. „Musíme to dokázat,“ řekl po jednání na Summitu EU ve Versailles. A rozhodl přidělit armádě navýšení v ceně stovky protitankových střel na rok… Ach jo. Jsme ve válce!

Abramovič, Deripaska, Sečin, Kostin, Miler, Tokajev a Lebeděv jsou další velcí ruští oligarchové na něž uvalila Velká Bitánie sankce.

Ruské letadlo zaútočilo z Ukrajiny na běloruskou vesnici, uvedlo dnes velitelství ukrajinské armády. Podle něj jde o cílenou provokaci, která má vtáhnout Minsk do války na Ukrajině. To zatím s nasazením svých vojáků do války váhalo. Informace se kvůli tuhé cenzuře v Bělorusku nedá potvrdit, nicméně

ČSOB nabízí ukrajinským uprchlíkům zřízení i vedení účtu zdarma, a navíc bonus 2500,- Kč. Navíc tato banka nabízí, že pokud přes její účet podpoříte Ukrajinu, váš vklad sama zdvojnásobí.

Evropská unie pošle Ukrajině další vojenskou pomoc ve výši 500 milionů eur. Podle agentury DPA se na tom shodli lídři zemí EU. (Připomínám: denně zaplatíme Rusku za ropu a plyn 700 000 dolarů…)

Paměť národa: Armáda ČR ve skladech disponuje obrovským množstvím starších, nepoužívaných, ale funkčních neprůstřelných vest. V pondělí jsme oficiálně požádali generální štáb i Ministerstvo obrany o spolupráci, ale zatím bez odpovědi. Přitom ochranné prostředky jsou potřeba ihned.

Ruský prezident Putin souhlasí, aby se do bojů proti ukrajinským ozbrojeným silám zapojili dobrovolníci. Jde o z Ruskem zaplacené lidi Blízkého východu. Má jich být kolem 17 000.

FAÚ zasahuje vůči ruským majetkům. Na řadě je zásah vůči lidem, kteří by tady rozhodně neměli mít povolení k pobytu.

Rusko chce prohlásit společnost Meta za extremistickou organizaci. Firma vlastní platformy jako Facebook nebo Instagram.

NATO nesmí dopustit, aby se ruská invaze na Ukrajinu přelila do války mezi Moskvou a Aliancí, prohlásil generální tajemník aliance Jens Stoltenberg. Ten také znovu vyloučil zavedení bezletové zóny nad Ukrajinou.

Včera 592 europoslanců odhlasovalo zákaz zlatých pasů. Evropské občanství prostě není komodita na prodej. Maximální důraz byl dán na to, aby členské státy okamžitě přestaly udělovat občanství ruským oligarchům.

Ruská centrální banka očekává, že v důsledku sankcí v zemi letos dosáhne inflace 20 procent, ekonomika se propadne o osm procent a dolar se bude prodávat v průměru za 110 rublů.

Loučení na hlavním nádraží ve Lvově. Mladí branci odjíždí bránit svou zemi do města Dnipro.

Díky za sdílení, bez něj by nemělo cenu tyto přehledy dělat.

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh