„Patříme na západ!“ Fakt?

14. prosince 2021:

Zásadní rozsudek Soudního dvora EU. Pokud jsou dva rodiče uznaní jako rodiče v jednom členském státu, musí být tento vztah uznán i v jiném členském státu, v rozsahu nutném pro výkon svobody pohybu daného dítěte. Týká se tedy i homosexuálních párů a jejich dětí.

Na to by měl reagovat český právní systém.

A co Češi v ten samý čas? Hold my beer, západe!

15. prosince 2021:

Senát nepřijal návrh novely, podle níž by české soudy měly uznávat rozhodnutí o osvojení dětí v cizině homosexuálními páry.

To je poměrně zvláštní rozhodnutí zejména konzervativních senátorů, vzhledem k tradiční argumentaci typu „Na co potřebujete aby se váš svazek jmenoval manželství, vždyť jinak máte všechna práva úplně stejná jako heterosexuální svazky“.

Akorát, že vůbec.

Takže místo na západ, kde například manželství homosexuálů (a tedy i všechna ostatní z toho plynoucí práva manželů) schvaluje jedna křesťanská země za druhou ( Irsko, Rakousko, Německo, Španělsko, Portugalsko, Švýcarsko, Rakousko, skandinávské státy, ale i Argentina, Chile, Ekvádor), jdeme vstříc spíš polskému katolibanu.

Situace se jeví směšně absurdní, jako některé za dob totality. Například, když politického oponenta zakázali komunisti zaměstnavatelům přijmout a pak jej stíhali za příživnictví, protože nepracoval.

Nyní zase se po přejezdu české hranice dítě v zahraničí sezdaného homosexuálního páru stává ohroženým dítětem podle paragrafu 6, protože nemá rodiče, a každé takové dítě musí teoreticky začít řešit OSPOD, přestože rodiče vlastně má a všechno je ohledně péče rodičů v pořádku. Rodiče, které toto dítě fakticky má, tu český stát jako rodiče (a s tím spojené legislativně právní vazby) neuzná.

Jak hlasovaly jednotlivé kluby zde

Ve zkratce

ODS a TOP: pro návrh 2, zdrželi se 13, proti 9.

STAN: pro návrh 11, zdrželi se 5, proti 2.

KDU: pro návrh 2, zdrželi se 0, proti 7

Piráti a SEN 21 (navrhovatelé novely): pro návrh 6, zdržel se 1, proti 0

PROREGION: pro návrh 2, zdržel se 3, proti 0.

Nezávislí: Doubrava, Fischer, oba proti.

🏇 Hej, tahle pozice je absurdní a dlouhodobě neudržitelná a vypovídá o rozdílu mentalit západu a východu víc, než je zdrávo…

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh