Pour féliciter 2023

Poslední příspěvek roku

Válku na našem území jsme si asi ještě před nedávnem nedokázal představit nikdo.

O ní byl skoro celý minulý rok především.

Za sebe moc děkuju všem sledujícím, kteří stránku VJ podporují finančně, tak i sdílením a čerpáním informací z ní ✌️

Nevím přesně kolik nás za ten rok přibylo, ale jistě přes10 000 🙇

Všem – a nejvíc těm v zákopům, bránícím naši bezpečnost, přeju, ať je na konci toho roku následujícího zcela jasné, kdo tu válku vyhraje. Přál bych si, aby příští zima byla podobná naděje a očekávání brzkého konce agresivní diktatury, jako tomu bylo v zimě roku 1944/1945.

Přeju si, ať Ukrajině pomůžeme tak, že Putina porazí a že na Rusko padne takový rozval, že budou Putina sami proklínat, jako sami Němci nakonec prokleli Hitlera.

K tomu nás ale ještě čeká dlouhá cesta, která bude dlážděna životy ukrajinských mužů, žen a dětí.

Je naší morální povinností učinit všechno pro to, aby tato cesta byla co nejkratší.

🏇 Poslední přání je osobní: omezit petardy a ohňostroje. Je to zvyk, jímž člověk dlouhodobě demonstruje svojí přezíravost vůči přírodě a letos navíc i kvůli stovkám tisíc Ukrajinců.

Pomoc válečným uprchlíkům by se neměla vztahovat jenom tím, že jim dáváme materiální dávky, ale taky respektem k tomu, co se u nich doma děje a proč sem museli přijít.

Díky a příští rok znova ❤️

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh