Proti únavě z války

Rusko je v defenzivě a ví, že nemá na to, vojensky Ukrajinu porazit. Tedy minimálně do té doby, dokud k ukrajinským obráncům bude proudit západní pomoc, alespoň v současném množství.

Aby západní politici nespekulovali zda se jim to vyplatí, bude pro ně důležitá podpora od voličů. Ale i ti už začínají být unaveni, na válku si postupně zvykají a téma Ukrajiny pomalu padá z piedestalu pozornosti a střídá jej pohled na osobní poměry, které se prakticky u každého v Česku alespoň trochu v poslední době zhoršily.

Je to přirozené, nicméně bezpečnost – a tu nám v této konkrétní situaci garantuje nevýbojné Rusko, pokud možno bez prostředků na válku, je nakonec vždy prioritní.

Bezpečí našich rodin, tzn. naší země, je i když leckdo nadřazuje ekonomický status, základním stavebním kamenem, od něhož se pak tvoří nadstavba, včetně materiální situace.

Ukrajinci by nám to asi vysvětlili nejlíp.

Proto dnes, v předvečer ukrajinské ofenzivy, dávám několik odkazů, které mají čtenáři připomenout, jak destruktivní je ruská válka nedaleko od nás. Pokud by Ukrajina padla, budou Rusové stát 400 km od našich hranic, s Orbanovou ruskou kolonii na jihu a dost možná i s Ficovou na východě.

Všechna videa byla uveřejněna v posledních cca 10 dnech

Válka bude nejspíš – bez ohledu na průběh nadcházející ukrajinské ofenzívy – dlouhá, Rusko má ještě hodně zbraní a munice a především poslušných otroků, kteří jako skřeti budou poslušně válčit a hlavně umírat za svého cara.

My musíme držet vojenskou i ekonomickou pomoc a sankce prostě tak dlouho, jak to bude třeba. Když Rusové po deseti letech bez vítězství nakonec utekli z Afghánistánu, protože jim došli peníze na válčení, není důvod, proč bychom jim neumožnili si to zopakovat i v dnešních poměrech.

To hlavní totiž platí: osud této války máme v rukou, spolu s Ukrajinci, výhradně my. Rusko může jen doufat, že pod tlakem okolností povolíme.

Podpořte provoz této stránky

Tuto stránku jste zresuscitovali Vy, kteří přispíváte, abych mohl udržet v práci snížený úvazek a mohl vytvářet a sdílet její obsah. Visegradský jezdec není Karel Paták, ale jsme to my všichni.

Díky!

Pokud vás stránka Visegradský jezdec zaujala a rádi byste přispěli na její provoz, můžete ji podpořit prostřednictvím služby Donio.cz nebo na transparentní účet číslo 2301923262 / 2010.

Všem dárcům samozřejmě mnohokrát děkuji

Nejnovější články

Autor

Karel Paták - Zdravotník s přesahem

Zajímá mě politika, proto ji sleduji a snažím se svoje postřehy a poznatky prostřednictvím textu předat dál, mezi další lidi. Mám totiž za to, že v době nástupu populismu a dezinformací, jako běžného politického nástroje, je dvojnásob nutné, aby každý, kdo dorazí k volební urně, vhodil svůj hlas na základě co nejširšího spektra informací a podle něj se potom rozhodoval. Mediálních výstupů je dnes přebytek a vytváří tak informační chaos, proto se snažím, aby můj web sloužil k jejich tříbení.

Můj příběh